aktualności :
Kategoria: Powiat

 

Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2018r.

 

STYCZEŃ

 

06.01 Maków Podhalański,Sucha Beskidzka, Stryszawa,

„ORSZAK TRZECH KRÓLI”

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Szkoła Podstawowa nr 2w Stryszawie, Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej, parafie

do 12.01 Maków Podhalański

KONKURS MALARSTWA I RZEŹBY „BOŻE NARODZENIE W OBRAZACH”

wystawa pokonkursowa

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

12.01 Sucha Beskidzka

KONCERT NOWOROCZNY

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej

12.01 Jordanów

WYSTAWA PRAC ARTYSTYCZNYCH

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

16.01 Bieńkówka

VIII PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Szkoła Podstawowa w Bieńkówce

20.01 Maków Podhalański

BABIOGÓRSKIE PODŁAZY Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

21.01 Kuków

KONCERT NOWOROCZNY ORKIESTRY DĘTEJ GMINY STRYSZAWA 2018

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

21.01 Budzów

BABIOGÓRSKA SZOPKA REGIONALNA Finał konkursu powiatowego

główny organizator: Parafia Rzymsko-Katolicka Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe

23-24.01 Sucha Beskidzka

VII TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Suchej Beskidzkiej

28.01 Sucha Beskidzka

GÓRALSKIE KOLĘDOWANIE

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej

28.01 Jordanów

KOLĘDUJMY WSZYSCY WRAZ

główny organizator: Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

 

LU TY

 

02.02 Sucha Beskidzka

MIĘDZYSZKOLNY POWIATOWY KONKURS POETYCKI „NIENAZWANE UCZUCIA” Finał konkursu

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Suchej Beskidzkiej

02.02 Zawoja

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

04.02 Skawica

X MISTRZOSTWA AMATORÓW POLSKI POŁUDNIOWEJ W SKOKACH NARCIARSKICH oraz „ZJAZD NA CYMKOLWIEK”

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Rada Sołecka w Skawicy

10.02 Jachówka

XIII KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

16.02 Jordanów

SPOTKANIE Z PODRÓZNIKIEM

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

17.02 Zawoja

ZAWODY NARCIARSKIE O PUCHAR WÓJTA GMINY ZAWOJA

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Wyciąg narciarski „Wojtek”

17-18.02 Zawoja

e-turniej

główny organizator: Stowarzyszenie LUX NOCTIS, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

20.02 Stryszawa

TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY STRYSZAWA

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

22.02 Sucha Beskidzka

X OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY ZIEMI SUSKIEJ 2018

główny organizator:Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

23.02 Jordanów

JORDANOWSKIE SPOTKANIA Z HISTORIĄ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

 

MARZ EC

 

marzec/kwiecień Sucha Beskidzka

POWIATOWA SZKOLNA LIGA STRZELECKA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Z BRONI KULOWEJ I BRONI PNEUMATYCZNEJ Eliminacje do broni pneumatycznej

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

03-04.03 Zawoja

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ WATRA CAP 2018

główny organizator: Urząd Gminy Zawoja, Zespół Szkół w Zawoi Centrum, KS Watra Zawoja, Starostwo Powiatowe

09.03 Jordanów

IX KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKO- I ANGLOJĘZYCZNEJ

główny organizator: Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

09.03 Jordanów

WYSTAWA PRAC ARTYSTYCZNYCH

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

10-11.03 Naprawa

OTWARTY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

główny organizator: Szkoła Podstawowa w Naprawie

11.03 Jordanów

XII TURNIEJ HALOWY MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej

Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

14.03 Maków Podhalański

XIX POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

15.03 Sucha Beskidzka

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I DOROSŁYCH Eliminacje powiatowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

dla szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych

główny organizator:Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

16.03 Jordanów

WIECZORY BLUESOWE I JAZZOWE W STAREJ BASZCIE

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

18.03 Sidzina

JARMARK WIELKOPOSTNY

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

22.03 Sucha Beskidzka

TEATRALIA Warsztaty teatralne

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Suchej Beskidzkiej

23.03 Stryszawa

OZDOBY WIELKANOCNEGO STOŁU – PISANKI Konkurs plastyczny

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

23.03 Sucha Beskidzka

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ Eliminacje powiatowe

główny organizator: KP PSP Sucha Beskidzka

23.03 Maków Podhalański

XVII MIĘDZYGIMNAZJALNY TURNIEJ WIEDZY O SZTUKACH PLASTYCZNYCH „SEKRETY SZTUKI”

główny organizator: ZS im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim

24.03 Bieńkówka

XIV POWIATOWY KONKURS POTRAW I PALM WIELKANOCNYCH

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

25.03 Wysoka

KONCERT PIEŚNI WIELKOPOSTNYCH „STABAT MATER”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Stowarzyszenie Chór „VOX Altisono”,Parafia w Wysokiej, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

27.03-14.04 Maków Podhalański

„WIELKANOC W TRADYCJI POLSKIEJ” – KONKURS PLASTYCZNY Wystawa

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

KWIEC I E Ń

Kwiecień

POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH

główny organizator: Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

kwiecień Sucha Beskidzka

POWIATOWA SZKOLNA LIGA STRZELECKA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH Z BRONI KULOWEJ I BRONI PNEUMATYCZNEJ Finał SLS z broni pneumatycznej

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

06.04 Sucha Beskidzka

„CZYTANIE POEZJI NA RÓŻNE SPOSOBY”

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Suchej Beskidzkiej

17.04 Jachówka

XIII GMINNY PRZEGLĄD TEATRZYKÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Szkoła Podstawowa nr 2 w Budzowie

25.04 Zawoja

XXXI MAŁOPOLSKI FESTIWAL FORM MUZYCZNYCH I TANECZNYCH Eliminacje powiatowe

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Starostwo Powiatowe

26.04 Budzów

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe

27.04 Jordanów

WYSTAWA PRAC ARTYSTYCZNYCH

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

27.04 Sidzina

OBCHODY ZWIĄZANE Z KANONIZACJĄ ŚW. JANA PAWŁA II W SIDZINIE

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Bystra-Sidzina, Parafia Św. Mikołaja w Sidzinie

27.04 Lachowice

FESTIWAL EKOLOGICZNY „EKO-2017”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

28.04 Maków Podhalański

VI POWIATOWY PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW FOKLORYSTYCZNYCH

główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

 

MAJ

01-03.05 Sucha Beskidzka

SUSKA MAJÓWKA Blok imprez

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej

01.05 Sucha Beskidzka

XIX WYSTAWA OGRODNICZA

główny organizator: Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego Sucha Beskidzka

02.05 Sucha Beskidzka

XVIII TURNIEJ ŁUCZNICZY ROBIN HOODA

główny organizator: Łucznicze Towarzystwo Sportowe „Zamek Suski”

03.05 Palcza

MAJOWE SPOTKANIE Z FOLKLOREM

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Budzów

03.05 Jordanów

SPOTKANIE Z MUZYKĄ KLASYCZNĄ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

07.05 Sucha Beskidzka

XXXIII FESTIWAL TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK” Eliminacje powiatowe

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

08.05 Stryszawa

VII MEMORIAŁOWY MITING LEKKOATLETYCZNY IM. ZDZISŁAWA NAJDERA

główny organizator: Uczniowski Klub Sportowy „bieganie.pl” Stryszawa, Gimnazjum nr 1 w Stryszawie

11.05 Jordanów

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

12.05 Sucha Beskidzka

JUWENALIA – KICKONALIA 2018

główny organizator: Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej

12.05 Krzeszów

X BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ Koncert inauguracyjny

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

14-15.05 Sidzina

NOC MUZEÓW W SKANSENIE W SIDZINIE

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

15.05 Palcza

XIV GMINNY KONKURS DLA PRZEDSZKOLI „OD PRZEDSZKOLA DO OPOLA”

główny organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Palczy, Biblioteka i Ośrodek Animacji i Kultury Gminy Budzów

18.05 Jordanów

JORDANOWSKIE SPOTKANIA Z HISTORIĄ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

25.05 Maków Podhalański

VII POWIATOWY KONKURS ZESPOŁÓW ROCKOWYCH „ROCKOWA WIRÓWKA”

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

26.05 Maków Podhalański

XXVI MIĘDZYNARODOWY BIEG ULICZNY PO ZIEMI MAKOWSKIEJ

główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

26.05 Tarnawa Dolna

DZIEŃ ZIEMI TARNAWSKIEJ – DZIEŃ RODZINY

główny organizator: Szkoła Podstawowa w Tarnawie Dolnej, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

27.05 Jordanów

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA Impreza plenerowa z atrakcjami dla najmłodszych

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

 

CZERWIEC

czerwiec Sucha Beskidzka

KONKURS LITERACKI „PO CO PISAĆ DO SZUFLADY” Finał konkursu

główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Suchej Beskidzkiej

01.06 Osielec

GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY O PUCHAR WÓJTA GMINY JORDANÓW

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie, Klub Sportowy „ŚWIT” Osielec

01.06 Sidzina

GMINNY DZIEŃ DZIECKA

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Gminy Bystra - Sidzina

01-03.06 Stryszawa

XXII ŚWIĘTO ZABAWKI LUDOWEJ

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

02.06 Maków Podhalański

XXIII TERENOWY WYŚCIG ROWEROWY

główny organizator: Urząd Miasta w Makowie Podhalańskim, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

06.06 Krzeszów

XVII POWIATOWY RAJD MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ „NA BESKIDZKIM SZLAKU – JESTEŚMY W EUROPIE”

główny organizator: Zespół Szkół Samorządowych w Krzeszowie, Parafia MB Nieustającej Pomocy w Krzeszowie

09.06 Marcówka

POLSKA BIEGA – PIKNIK RODZINNY

główny organizator: Szkoła Podstawowa w Marcówce, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

09.06 Zawoja

POWIATOWY KONKURS GAWĘDZIARZY, ŚPIEWAKÓW I INSTRUMENTALISTÓW LUDOWYCH „PODBABIOGÓRSKIE POSIADY”

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Starostwo Powiatowe

10.06 Łętownia

REJONOWY PRZEGLĄD ORKIESTR DĘTYCH „ECHO”

główny organizator: Urząd Gminy Jordanów, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, OSP Łętownia

10.06 Zembrzyce

KARUZELA TWÓRCZOŚCI

główny organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, WTZ Zembrzyce

10.06 Stryszawa

X BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ Koncert II

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

15.06 Jordanów

WYSTAWA PRAC ARTYSTYCZNYCH

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

15-16.06 Maków Podhalański

POWIATOWY FESTIWAL TANECZNY w ramach Dni Jana Pawła II

główny organizator: Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

16.06 Juszczyn

BABIOGÓRSKI RAJD NORDIC WALKING

główny organizator: Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim, Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking w Złotoryi

17.06 Bystra Podhalańska

„ŚWIĘTO BYSTREJ” Impreza plenerowa

główny organizator: Parafia św. Marcina w Bystrej, Związek Podhalan Oddział w Bystrej Podhalańskiej

23-24.06 Zembrzyce

DNI GMINY ZEMBRZYCE Jubileusz 685-lecia Zembrzyc

główny organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

23-24.06 Sucha Beskidzka

DNI ZIEMI SUSKIEJ – SUSKI JARMARK KULTURALNY

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej

Impreza towarzysząca: „Kiermasz Twórczości Ludowej” w dniu 24.06.2018 r.

główny organizator: Lokalna Grupa Działania „Podbabiogórze”

24.06 Sucha Beskidzka

VI POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE DRUŻYN MDP

główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej,

Urząd Miasta Sucha Beskidzka

24.06 Bystra Podhalańska

Jubileusz OSP Bystra Podhalańska

główny organizator: OSP Bystra Podhalańska, Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu

29.06 Jordanów

WIECZORY BLUESOWE I JAZZOWE W STAREJ BASZCIE

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

30.06 Budzów

POWITANIE LATA

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

30.06 Maków Podhalański

DNI ZIEMI MAKOWSKIEJ

główny organizator: Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

 

L I P I EC

01.07 Stryszawa

JARMARK TWÓRCZOŚCI REGIONALNEJ

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

01.07 Sidzina

„ŚWIĘTO DRZEWA”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Bystra-Sidzina

07.07 Zawoja

ZAWOJSKA POTAŃCÓWKA

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

07.07 Tarnawa Górna

POWITANIE LATA

główny organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, KGW „REDZ” Tarnawa Górna

08.07 Stryszawa Górna

X BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ Koncert III

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

12-15.07 Stryszawa, Maków Podhalański, Zawoja

III GWIAZDA POŁUDNIA etapowy wyścig MTB

główny organizator: Zamana Group, Gmina Stryszawa, Gmina Maków Podhalański, Gmina Zawoja, Starostwo Powiatowe

14.07 Marcówka

„ROMBANICA – BIESIADA U ZBÓJNIKÓW”

główny organizator: Bractwo Zbójników spod Babiej Góry, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

15.07 Stryszawa Górna

X BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ Koncert IV zamykający festiwal

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

15.07 Toporzysko

TURNIEJ WSI O PUCHAR WÓJTA GMINY JORDANÓW

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie

22.07 Sidzina

„CZAR SMAKÓW I CZASÓW MINIONYCH”

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

28.07 Maków Podhalański

VI BIEG GÓRSKI I NORDIC WALKING PAMIĘCI WOJTKA PAZDURA

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

28.07-05.08 Maków Podhalański 55. TYDZIEŃ KULTURY BESKIDZKIEJ

główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

28.07-05.08 Maków Podhalański

„INSPIRACJE ARTYSTYCZNE W CIENIU BABIEJ GÓRY”

Plener malarsko-rzeźbiarski

główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Stowarzyszenie „ART. PASSION”, Starostwo Powiatowe

29.07 Stryszawa

„ZBÓJOWANIE POD JAŁOWCEM”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

29.07 Zawoja

VI PIŁKARSKI PIKNIK POD BABIĄ GÓRĄ

główny organizator: Babiogórskie Centrum Sportu w Zawoi

 

S I E R P I E Ń

sierpień Sidzina

WARSZTATY TRADYCYJNEGO RZEMIOSŁA

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

sierpień/wrzesień Sidzina

„WAŻNE POSTACIE HISTORYCZNE Z TERENU GMINY BYSTRA-SIDZINA” Wystawa czasowa

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

04.08 Lachowice

PODBABIOGÓRSKI RAJD ROWEROWY I BIEG ULICZNY – Lachowice 2018

główny organizator: Sołectwo Lachowic

11.08 Marcówka

DZIEŃ KUBAJKI

główny organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, Stowarzyszenie KGW „Marcowianki”

11.08 Sucha Beskidzka

20. MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI „MEMORIAŁ HENRYKA ŁASAKA”

główny organizator: Gmina Sucha Beskidzka, „Duo Circuli”

12.08 Kuków

MISTRZOSTWA MDP W ZAWODACH STRAŻACKICH

główny organizator: OSP Kuków, KPP Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

12.08 Sidzina

„MIĘDZY DAWNYMI, A NOWYMI CZASY”

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej, Stowarzyszenie Tradycja i Natura Bystra Sidzina

15.08 Maków Podhalański

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO PRZY POMNIKU OFIAR ZAGÓRZA NA MAKOWSKIEJ GÓRZE

główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

17.08 Jordanów

WYSTAWA PRAC ARTYSTYCZNYCH

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

17-19.08 Jordanów

DNI ZIEMI JORDANOWSKIEJ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

Impreza towarzysząca: „Produkt Lokalny Podbabiogórza – Edycja IV” wręczenie nagród w dniu 19.08.2018 r.

główny organizator: Lokalna Grupa Działania „Podbabiogórze”

18.08 Śleszowice

X BIESIADA W ŚLESZOWICACH

główny organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, Orkiestra Śleszowice

18-19.08 Budzów

DNI GMINY BUDZÓW

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

18.08 Jordanów

X POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR STAROSTY SUSKIEGO

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie, Starostwo Powiatowe

18-19.08 Jordanów

LEGOWISKO JORDANÓW 2018 Ogólnopolska wystawa klocków LEGO

główny organizator: Damian Wicher, LUGpol, Urząd Miasta Jordanowa, Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

19.08 Jordanów

JORDANOWSKIE SPOTKANIA Z HISTORIĄ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

25.08 Krzeszów

POŻEGNANIE LATA

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

26.08 Zawoja

SIATKARSKIE POŻEGNANIE WAKACJI W ZAWOI

główny organizator: Babiogórskie Centrum Sportu w Zawoi

 

WRZ E S I E Ń

wrzesień Sucha Beskidzka

VI MEMORIAŁ WOJCIECHA SPYRKI Turniej piłki nożnej służb mundurowych

główny organizator: Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

wrzesień Sidzina

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA. DZIEŃ PAMIĘCI NARODOWEJ. KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

wrzesień Sucha Beskidzka

POWIATOWA SZKOLNA LIGA STRZELECKA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH Z BRONI KULOWEJ I BRONI PNEUMATYCZNEJ Eliminacje z broni kulowej

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

01.09 Wysoka

POWIATOWE UROCZYSTOŚCI – 79. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

główny organizator: UG Jordanów, GOKSiP Jordanów, Zespół Szkół w Wysokiej, OSP Wysoka, Starostwo Powiatowe, KGW Wysoka

02.09

XV RAJD MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

główny organizator: KPP Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

09.09 Budzów

DOŻYNKI POWIATOWE

główny organizator: Urząd Gminy Budzów, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe

Impreza towarzysząca: „Festiwal Smaku”

główny organizator: Lokalna Grupa Działania „Podbabiogórze”

10.09 Skawica

RAJD SZLAKIEM KARDYNAŁA KAROLA WOJTYŁY

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Rada Sołecka w Skawicy, Starostwo Powiatowe

14.09 Sucha Beskidzka

VI ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR STAROSTY

główny organizator: Kryta Pływalnia w Suchej Beskidzkiej, UKS „Jasień” z Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

14-15.09 Lachowice

IV PODBABIOGÓRSKIE MANEWRY RATOWNICZO-GAŚNICZE

główny organizator: KPP Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, OSP Lachowice

15.09 Jordanów

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

16, 23.09 Sucha Beskidzka

XXII DNI MUZYKI NA ZAMKU

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

17.09 Stryszawa

XV GWIAŹDZISTY RAJD GÓRSKI SZLAKIEM KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, PTTK Oddział „Ziemi Babiogórskiej”

22.09 Maków Podhalański

V POWIATOWE ZAWODY BMX MTB – MAKOWSKI SKATE PARK

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

28-30.09 Zawoja

XXXIV BABIOGÓRSKA JESIEŃ W ZAWOI

główny organizator: BCK Zawoja

Impreza towarzysząca: „Kultura i Folklor Podbabiogórza – Edycja V”

główny organizator: Lokalna Grupa Działania „Podbabiogórze”

29.09 Sucha Beskidzka

V ZAWODY W RATOWNICTWIE MEDYCZNYM I TECHNICZNYM

główny organizator: KP PSP w Suchej Beskidzkiej, Urząd Miejski w Suchej Beskidzkiej

 

PAŹDZ I E R N I K

październik Sucha Beskidzka

IX POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE WŁADZ SAMORZĄDOWYCH Z BRONI KULOWEJ

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

październik Sucha Beskidzka

POWIATOWA SZKOLNA LIGA STRZELECKA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH Z BRONI KULOWEJ I BRONI PNEUMATYCZNEJ Finał SLS z broni kulowej

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

12.10 Sucha Beskidzka

XVI KONKURS RECYTATORSKI „W CIENIU JODEŁ I ŚWIERKÓW”

główny organizator: Biblioteka Suska im. dra Michała Żmigrodzkiego w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

12.10 Jordanów

WIECZÓR BLUESOWY I JAZZOWY W STAREJ BASZCIE

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

13.10 Maków Podhalański

MAKOWSKIE ŚWIĘTO MIODU

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

20.10 Łętownia

XVI OGÓLNOPOLSKI KONKURS RZEŹBIARSKI „PATRONI NASZYCH KOŚCIOŁÓW” – „ŚW. SZYMON I JUDA TADEUSZ”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

22.10 Sidzina

DZIEŃ ŚW. JANA PAWŁA II W SIDZINIE

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej, Parafia św. Mikołaja w Sidzinie

23.10 Krzeszów

XI POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II

główny organizator: Zespół Szkół Samorządowych w Krzeszowie

27.10 Maków Podhalański

XVII POWIATOWY HUBERTUS

główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Ośrodek Jazdy Konnej „Makowska Góra”, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

 

L I STOPAD

listopad Sucha Beskidzka

OTWARTE ZAWODY STRZELECKIE Z BRONI KULOWEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

06.11 Zawoja

X GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ, POWSTAŃCZEJ ORAZ ŻOŁNIERSKIEJ

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

09.11 Sucha Beskidzka

XII POWIATOWE DYKTANDO ORTOGRAFICZNE

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Starostwo Powiatowe

09.11 Jordanów

WYSTAWA PRAC ARTYSTYCZNYCH

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

10.11 Jordanów

JORDANOWSKIE SPOTKANIA Z HISTORIĄ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

11.11 Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Jordanów, Osielec, Stryszawa, Zawoja, Zembrzyce, Budzów

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11.11 Sucha Beskidzka

XI FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „TO POLSKA MOJA OJCZYZNA”                     Koncert laureatów

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

11.11 Zembrzyce

IV BIEG NIEPODLEGŁOŚCIOWY

główny organizator: Rada Gminy Zembrzyce, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

11.11 Baczyn

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI PO ZIEMI BUDZOWSKIEJ

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Parafia Rzymsko- Katolicka Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie, Zarząd OSP Gminy Budzów, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania problemów Alkoholowych

11.11 Jordanów

SPOTKANIE Z MUZYKĄ KLASYCZNĄ

główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

17.11 Lachowice

XVIII POWIATOWY KONKURS POTRAW REGIONALNYCH „O ZŁOTĄ WARZECHĘ”

główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Starostwo Powiatowe

22.11 Maków Podhalański

MAKOWSKIE DNI POEZJI Konkurs Poezji Czytanej

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

29.11 Sucha Beskidzka

XVIII POWIATOWY KONKURS LITERACKI „PODBABIOGÓRSKIE OPOWIEŚCI”

główny organizator: Biblioteka Suska im. dra Michała Żmigrodzkiego, Starostwo Powiatowe

 

GRUDZ I E Ń

08.12 Zachełmna

POWIATOWY KONKURS „ŚWIATY, PODŁAŹNIKI I PAJĄKI”

główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Szkoła Podstawowa w Zachełmnej, Starostwo Powiatowe

10.12 Sidzina

JARMARK ADWENTOWY

główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

15.12 Bieńkówka

POWIATOWE SPOTKANIE WIGILIJNE KLUBÓW MŁODZIEŻOWYCH 4H

główny organizator: Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego Sucha Beskidzka, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe

15.12 Sucha Beskidzka

KONKURS FOTOGRAFICZNY „ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO”

główny organizator: Biblioteka Suska im. dra Michała Żmigrodzkiego w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

16.12 Zawoja

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

18.12 Maków Podhalański

„BOŻE NARODZENIE W OBRAZACH” – KONKURS MALARSTWA I RZEŹBY

główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

 

 

Do pobrania:

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2018 r. »

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminów.

Szczegółowe informacje u organizatorów imprez.

 


opracowanie:
Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy

 

 

 

 

ARCHIWUM:

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2017 r. »

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2016 r. »

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2015 r. »

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2014 r. »

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2013 r. »

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2012 r. »

 

 

 

 


 

 

 


Poznaj Powiat Suski

Położenie

Powiat suski leży w Beskidach, na południowo-zachodnim krańcu województ

Historia

W okresie wczesnego średniowiecza tereny obecnego powiatu suskiego pokrywa

Kalendarz imprez

  Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2018r.   STYCZEŃ   06.01 Maków Po

Mapy

Mapa poglądowa Mapa administracyjna Mapa szczegółowa do pobrania plik

Informatory turystyczne

- INFORMATORY i FOLDERY »

Informatory o szlakach turystycznych w Powiecie Suskim:

Polski English
Deutsch Française
Jesteś tutaj:   Strona główna PowiatImprezy
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008