Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy

ul. Kościelna 5b, II piętro, pokój 201, 202, 222, tel. (33) 875-79-40, tel. centrala (33) 875-79-00, w.940, 941, 942
Naczelnik Wydziału - Janusz Kociołek

W Galerii

W ramach realizowanego przez powiat projektu „Na dudziarską nutę”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA Polska – Słowacja 2014 – 2020, zorganizowane zostały w dniach 14-15.07 dwudniowe warsztaty muzyczne w Zawoi.

Wzięło w nich udział 55 dzieci z Podbabiogórza oraz słowackich miejscowości Oravska Polhora, Rabca i Sihelne. Projekt, którego głównym celem jest ochrona i popularyzacja dawnych form muzykowania mających dla społeczności żyjących na pograniczu polsko-słowackim wspólne, wołoskie, pasterskie korzenie składa się z kilku segmentów. Oprócz zajęć nauki gry na instrumentach prowadzonych od 1 lutego br. w cyklu 2-semestralnym zaplanowane zostały też m.in. wspólne warsztaty muzyczne po polskiej i po słowackiej stronie. W takich właśnie warsztatach w Zawoi uczestniczyły dzieci i młodzież ucząca się grać na skrzypcach, dudach i piszczałkach pasterskich. Poza nauką gry na poszczególnych instrumentach odbywającą się w grupach oraz wspólnymi sesjami muzycznymi uczestnicy szkolenia mieli też okazję, dzięki prelekcjom i wizycie w siedzibie BgPN, poznać dziedzictwo przyrodnicze regionu.
Partnerem projektu prowadzonego przez Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej jest słowacka Oravska Polhora.

fot. Janusz Kociołek

Informatory turystyczne

- INFORMATORY i FOLDERY »

Informatory o szlakach turystycznych w Powiecie Suskim:

Polski English
Deutsch Française

Jesteś tutaj:   Strona główna WydziałyWydział PromocjiAktualności StarostwaWarsztaty muzyczne w Zawoi