aktualności :

Życzenia Starosty Suskiego

 

 

Radosnych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych
pełnych wiary, nadziei i miłości
Wszystkim Mieszkańcom Powiatu Suskiego
w imieniu Zarządu i Rady Powiatu

życzą

Starosta Suski Józef Bałos
Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Hadka
Wicestarosta Zbigniew Hutniczak

Aktualności Starostwa

VI sesja Rady Powiatu Suskiego

VI sesja Rady Powiatu Suskiego VI kadencji  odbędzie się 25 kwietnia  2019 r. o godz. 12.00 w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej przy ul. Kościelnej 5b.

Z wizytą u Pierwszej Damy

15.04.2019 r. strażacy z OSP Maków Podhalański Dolny odwiedzili Pałac Prezydencki, gdzie przyjęła ich Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda. W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyła też działająca przy OSP reprezentacja Strażackiego Koła Gospodyń - pierwsza w Polsce tego typu organizacja, a także delegacja z naszego powiatu w osobach Starosty Suskiego Józefa Bałosa i Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Krzysztofa Okrzesika, którym towarzyszył radny wojewódzki Filip Kaczyński.

Koncert "STABAT MATER" w Osielcu

W Niedzielę Palmową w kościele św. Apostołów Filipa i Jakuba w Osielcu odbył się Koncert Pieśni Wielkopostnych STABAT MATER. W tym kulturalnym wydarzeniu organizowanym od szeregu lat w jordanowskiej gminie w niedzielę rozpoczynającą Wielki Tydzień wzięły w tym roku udział: Schola Parafialna z Osielca, chór VOX CORDIS z Bystrej Podhalańskiej prowadzony przez Monikę Smętek oraz chór VOX ALTISONO z Osielca dyrygowany przez Ksenię Miśkiewicz.

XV Powiatowy Konkurs Potraw i Palm Wielkanocnych

To już mały jubileusz, bo po raz piętnasty spotkały się panie z podbabiogórskich kół gospodyń na Powiatowym Konkursie Potraw i Palm Wielkanocnych w Bieńkówce. W tym roku, na stołach w tamtejszym Domu Wiejskim, tradycyjne świąteczne dania i inne smakołyki prezentowało 10 grup konkursowych, z których każda przygotowała też wielkanocną palmę.

W rocznicę narodowych tragedii

W 79. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, masowych egzekucji polskich jeńców, które rozpoczęły się w pierwszych dniach kwietnia 1940 r. oraz w 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej, władze powiatu suskiego oddały hołd ofiarom tych dwóch wielkich narodowych tragedii.

XI Powiatowy Konkurs Geograficzny

27 marca 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej odbył się XI Powiatowy Konkurs Geograficzny pt. ”W harmonii z przyrodą……na szlakach rezerwatów biosfery”. Tradycyjnie patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, Babiogórski Park Narodowy. Do rywalizacji zgłosiło się 16 drużyn, których zadaniem było rozwiązać test oraz odpowiadać na pytania prezentowane w formie slajdów.

Rządowa wizyta w starostwie

1 kwietnia 2019 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej odbyła się konferencja "STOP SMOG" zorganizowana z inicjatywy strony rządowej, w której udział wzięli: Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz oraz Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz. Przedstawili oni główne założenia programu "STOP SMOG", mającego na celu intensyfikację działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego i poprawy stanu powietrza w Polsce poprzez wsparcie termomodernizacji budynków mieszkalnych, zwłaszcza tych, których mieszkańcami są osoby najbardziej potrzebujące, nie będące w stanie samodzielnie ponieść niezbędnych kosztów.

Podbabiogórze na targach turystycznych w Katowicach

Ostatni weekend marca upłynął pod znakiem pięknej, słonecznej pogody. To znak, że letni sezon turystyczny jest już za pasem. Tradycyjnie w tym okresie odbywa się szereg imprez targowych, podczas których swoją ofertę prezentują regiony, touroperatorzy i inne podmioty branży turystycznej.

XIII Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych "Jordanów 2019"

W dniu 24 marca 2019 r. w hali sportowej Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie przeprowadzony został XIII Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych "Jordanów 2019". Turniej ten przeprowadzono jako rywalizację indywidualną i drużynową, a wzięło w nim udział 148 zawodników i 31 drużyn.

Konkurs recytatorski w Budzowie

21 marca 2019 r. w Budzowie odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych klas VI-VIII oraz III klas Gimnazjów. Wzięło w nim udział 32 uczniów z terenu powiatu suskiego.

Eliminacje powiatowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

15 marca 2019 r. w sali rycerskiej suskiego zamku odbyły się eliminacje powiatowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięli w nich udział uczniowie szkół ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych) z terenu powiatu suskiego, którzy zaprezentowali swoje umiejętności, występując w dwóch kategoriach określonych w regulaminie konkursu, tzn. w „Turnieju recytatorskim” i „Teatrze jednego aktora”.

II Powiatowy Festiwal Nauki 2019

W dniach 11-13 marca br. po raz drugi zorganizowany został Powiatowy Festiwal Nauki – inicjatywa, której głównym celem jest promowanie oferty szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat suski. Festiwal odbył się na terenie obiektów Zespołu Szkół im. W. Goetla oraz Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, udział wzięło w nim ponad 1 800 uczniów z terenu naszego powiatu oraz powiatów ościennych.

Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych (klasy "0"-V)

14 marca 2019 r. w Domu Kultury w Makowie Podhalańskim odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych klas "0"-V. Wzięło w nim udział 36 uczniów ze szkół z terenu powiatu suskiego, w tym 18 uczniów w kategorii klas "0"-II oraz 18 uczniów w kategorii klas III-V.

Najlepsi sportowcy z Nagrodami Powiatu

Od 2013 roku Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej nagradza najlepszych sportowców i trenerów z powiatu za osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej. Od 2016 roku nagrody te są wręczane podczas gali „Sportowiec Roku” podsumowującej plebiscyt portalu Sucha24.pl

II Powiatowy Festiwal Nauki

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej zaprasza w dniach 11 - 13 marca 2019 r. na II Powiatowy Festiwal Nauki. Głównym celem Festiwalu jest prezentacja uczniom klas trzecich gimnazjów oraz klas ósmych szkół podstawowych oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych  prowadzonych przez powiat suski. Gospodarzem II edycji Festiwalu będzie Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej.

Informacje i komunikaty

Od 1 stycznia 2019 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r.  o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1467), która wprowadza przedstawione poniżej zmiany. Nieodpłatną pomoc prawą i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługiwać będzie osobom uprawnionym, które nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej  w prywatnych kancelariach adwokackich lub kancelariach radców prawnych. ...
VI sesja Rady Powiatu Suskiego

VI sesja Rady Powiatu Suskiego ... VI sesja Rady Powiatu Suskiego

Z wizytą u Pierwszej Damy

Z wizytą u Pierwszej Damy... 15.04.2019 r. strażacy z OS

Koncert

Koncert "STABAT MATER" w Osielcu... W Niedzielę Palmową w kości

XV Powiatowy Konkurs Potraw i Palm Wielkanocnych

XV Powiatowy Konkurs Potraw i Palm Wielkanocn... To już mały jubileusz, bo po

W rocznicę narodowych tragedii

W rocznicę narodowych tragedii... W 79. rocznicę Zbrodni Katyń

XI Powiatowy Konkurs Geograficzny

XI Powiatowy Konkurs Geograficzny... 27 marca 2019 r. w Liceum Ogó

Rządowa wizyta w starostwie

Rządowa wizyta w starostwie... 1 kwietnia 2019 r. w sali sesy

Podbabiogórze na targach turystycznych w Katowicach

Podbabiogórze na targach turystycznych w Kat... Ostatni weekend marca upłyną

Wydział Środowiska Kategoria: Informacje i komunikaty

Wydział Środowiska  organizuje XV Powiatowy Konkurs  "Na najpiękniejszy ogród przydomowy, obejście w gospodarstwie rolnym".

Czytaj więcej...
 
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kategoria: Informacje i komunikaty

 

W dniach 14.05.2014 r. do 16.05.2014 roku przewiduje się wystąpienie intensywnych opadów deszczu. Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym.

 

Prognozowana wysokość opadów:

od godz. 18:00 dnia 14.05 do 06:00 15.05 wyniesie od 20 mm do 30 mm, miejscami do 40 mm,

od godz. 06:00 dnia 15.05 do 18:00 15.05 wyniesie od 20 mm do 30 mm, miejscami do 40 mm,

od godz. 18:00 dnia 15.05 do 06:00 16.05 wyniesie od 10 mm do 20 mm, miejscami do 40 mm.UWAGA : Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

 

Aktualne ostrzeżenia i komunikaty dla naszego regionu dostępne są na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

 

- OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE »

- OSTRZEŻENIA HYDROLOGICZNE »

 

Po otwarciu strony należy wybrać na mapie województwo małopolskie.

 

 

 

 

 

 

 


 
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kategoria: Informacje i komunikaty

 

Tadeusz Gancarz, starosta suski, wprowadził 15 maja 2014 r. o godz. 19.00 na terenie powiatu suskiego alarm przeciwpowodziowy.

Alarm wprowadzono w związku z niekorzystnym rozwojem sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej i przekroczeniem stanów alarmowych na rzekach na terenie powiatu.

Intensywne opady deszczu, wystąpienie wód z koryt spowodowały liczne zalania i podtopienia budynków , zakładów przemysłowych, podmycie brzegów i umocnień cieków wodnych, uszkodzenia dróg i infrastruktury drogowej, linii energetycznych, co spowodowało przerwy w dostawie energii. Ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa kilkadziesiąt osób musiało zostać ewakuowanych. Uaktywniły się także osuwiska. Obecnie sytuacja stabilizuje się.

Wszystkie jednostki samorządu terytorialnego prowadzą całodobowe dyżury, w działaniach uczestniczą także służby i straże. Sytuacja cały czas jest monitorowana, na bieżąco dysponowane są siły i środki konieczne do zabezpieczenia zagrożonych miejsc i usuwania zdarzeń. Wstępnie przystąpiono do szacowania strat.

W dniu 16.05.2014 r. starosta suski zwołał Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, w którym wzięli udział przedstawiciele samorządów, służb, straży. Uczestnicy spotkania poinformowali o prowadzonych działaniach i wstępnych stratach.

 

 

 

 

 

 
Wydział Środowiska Kategoria: Informacje i komunikaty

W związku z obniżeniem się poziomu wód w powiecie poniżej stanów ostrzegawczych Starosta Suski Tadeusz Gancarz zarządzeniem z dnia 19.05.2014 r. godz. 12.00 odwołał pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu suskiego.

 

Zapytania ofertowe i konkursy ofert

Zapytanie ofertowe na sprawowanie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad wykonaniem robót budowlanych realizowanych w ramach zadania pn. Rozbudowa drogi powiatowej nr 1677 k w km 23+940-24+140 w miejscowości Osielec w ramach zadania pn.: „Stabilizacja osuwisk nr 81231 i nr 6791 wraz z odbudową drogi powiatowej nr 1677 k w miejscowości Osielec w km 23+980-24+080 oraz w km 24+080 do 24+140”. -etap I i etap II   treść zapytania oraz załączniki: zapytanie ofertowe wz.d.272.1....

Poznaj Powiat Suski

Historia

W okresie wczesnego średniowiecza tereny obecnego powiatu suskiego pokrywa

Kalendarz imprez

  Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2019 r. STYCZEŃstyczeń – Sucha Beskid

Położenie

Powiat suski leży w Beskidach, na południowo-zachodnim krańcu województ

Mapy

Mapa poglądowa Mapa administracyjna Mapa szczegółowa do pobrania plik

Informatory turystyczne

- INFORMATORY i FOLDERY »

Informatory o szlakach turystycznych w Powiecie Suskim:

Polski English
Deutsch Française

 

Jesteś tutaj:   Strona główna Informacje i komunikaty
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008