Aktualności Starostwa

Wyniki XIX powiatowego konkursu ogrodniczego

Rozstrzygnięto XIX powiatowy konkurs "Na najpiękniejszy ogród przydomowy, obejście w gospodarstwie rolnym".

Porządek obrad XLIII sesji Rady Powiatu Suskiego

XLIII sesja Rady Powiatu Suskiego odbędzie się 24 lipca 2018 r. o godz. 12.00 w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej przy ul. Kościelnej 5b.

Gwiazda Południa 2018

Przez cztery dni powiat suski był kolarską stolicą Polski. Od czwartku 12 lipca do niedzieli 15 lipca na terenach gmin: Stryszawa, Maków Podhalański oraz Zawoja odbywał się maraton kolarski MTB Gwiazda Południa, którego pomysłodawcą jest słynny polski kolarz, Cezary Zamana. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników.

Powiatowe ćwiczenie obronne "Leskowiec2018"

W dniach 21-22 czerwca br. na terenie powiatu suskiego odbyły się powiatowe ćwiczenia obronne pod kryptonimem „LESKOWIEC 2018”.

VI Zawody Powiatowe MDP

24 czerwca 2018 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz przy udziale Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej oraz Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej zorganizowała już po raz szósty Powiatowe Zawody Sportowo–Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Powiat otrzymał dofinansowanie - solary, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła

Powiat Suski otrzymał dofinansowanie do montażu instalacji solarnych, ogniw fotowoltaicznych, pomp ciepła.

Zarząd z absolutorium

Jednym z punktów sesji Rady Powiatu Suskiego, która odbyła się w dniu 21 czerwca br., było udzielenie zarządowi powiatu absolutorium z wykonania budżetu za 2017 r.

Rozstrzygnięto Konkurs Literacki

19 czerwca 2018 roku ogłoszono wyniki VI edycji Konkursu Literackiego „Po co pisać do szuflady…”. Konkurs ma zasięg ogólnopolski; organizowany jest przez Liceum Ogólnokształcące nr I im. M. Skłodowskiej–Curie i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej pod patronatem Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno–Literackiego.

1. Rajd Babiogórski Nordic Walking

44 uczestników z całej Polski wzięło udział w 1. Babiogórskim Rajdzie Nordic Walking 2018, który odbył się w sobotę 16 czerwca na terenie naszego powiatu.

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut. Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia. Do tej pory mieli tylko jedną opcję – wizyta w urzędzie. Od 1 czerwca mają wybór – pędzić do urzędu czy spędzić ten czas z nowym członkiem rodziny. Zdążysz w trakcie drzemki Prościej, szybciej i wygodniej – to najkrótszy opis uruchomionej usługi. Jak z niej skorzystać? Cały proces to 5 prostych kroków.

WOJEWÓDZKIE ĆWICZENIE W POWIECIE SUSKIM p.k. „POZYTRON 2018”

Z inicjatywy Wojewody Małopolskiego, Pana Piotra Ćwika, 12 i 13 czerwca br. na terenie powiatu suskiego przeprowadzone zostało wieloszczeblowe ćwiczenie wojewódzkie pod kryptonimem „POZYTRON 2018”.

"Podbabiogórskie Posiady" 2018

9 czerwca 2018 r. w Zawoi odbył się Powiatowy Konkurs Gawędziarzy, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych „Podbabiogórskie Posiady”. Celem tego organizowanego od lat konkursu jest popularyzacja samorodnej twórczości ludowej i jej rozwój oraz wyłonienie najlepszych wykonawców i wytypowanie ich, jako reprezentantów Podbabiogórza, na ogólnopolski konkurs ”Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej.

XXIV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych "Echo"

Mieszkańcy Łętowni oraz goście, którzy zawitali do tej miejscowości, mieli okazję w niedzielę 10 czerwca 2018 r. uczestniczyć w XXIV Rejonowym Przeglądzie Orkiestr Dętych "ECHO", będącym jednocześnie eliminacją do XLI Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych "Echo Trombity".

IX Miting Lekkoatletyczny im. Zdzisława Najdera

Uczniowie ze szkół z terenu naszego powiatu, ale nie tylko, przyjechali w czwartek 7 czerwca do Stryszawy, aby wziąć udział w dziewiątej już edycji Mitingu Lekkoatletycznego im. Zdzisława Najdera. Młodzież w dwóch kategoriach (U-17 oraz szkół średnich) rywalizowała w trzech konkurencjach - biegu na 60 metrów, skoku w dal oraz w pchnięciu kulą. Po zakończeniu rywalizacji najlepsze trójki z każdej konkurencji otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Powiatowy Konkurs Filmowy

Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej organizuje Powiatowy Konkurs Filmowy.

Wyniki XIX powiatowego konkursu ogrodniczego

Wyniki XIX powiatowego konkursu ogrodniczego... Rozstrzygnięto XIX powiatowy

Porządek obrad XLIII sesji Rady Powiatu Suskiego

Porządek obrad XLIII sesji Rady Powiatu Susk... XLIII sesja Rady Powiatu Suski

Gwiazda Południa 2018

Gwiazda Południa 2018... Przez cztery dni powiat suski

Powiatowe ćwiczenie obronne

Powiatowe ćwiczenie obronne "Leskowiec2018"... W dniach 21-22 czerwca br. na

VI Zawody Powiatowe MDP

VI Zawody Powiatowe MDP... 24 czerwca 2018 r. Komenda Pow

Powiat otrzymał dofinansowanie - solary, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła

Powiat otrzymał dofinansowanie - solary, ogn... Powiat Suski otrzymał dofinan

Zarząd z absolutorium

Zarząd z absolutorium ... Jednym z punktów sesji Rady P

Rozstrzygnięto Konkurs Literacki

Rozstrzygnięto Konkurs Literacki... 19 czerwca 2018 roku ogłoszon

Wydział Środowiska Kategoria: Informacje i komunikaty

Starosta Suski podaje do publicznej wiadomości, że został opracowany projekt dokumentu

"Program Ochrony Środowiska dla Powiatu Suskiego na lata 2017-2020 z perspektywą na lata 2021 - 2024".

obwieszczenie Starosty Suskiego

projekt programu ochrony środowiska

Poznaj Powiat Suski

W okresie wczesnego średniowiecza tereny obecnego powiatu suskiego pokrywa