aktualności :

Aktualności Starostwa

100 000 zł na zakup ambulansu

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie wojewoda małopolski Piotr Ćwik i starosta suski Józef Bałos podpisali umowę na dofinansowanie zakupu ambulansu sanitarnego w wysokości 100000 zł dla potrzeb ratownictwa medycznego. Jest to jeden z kilku dofinansowywanych przez wojewodę zakupów ambulansów.

Uczniowie ZS im. W.Goetla uporządkowali polskie groby w Donsieders

„Nie zapominamy o naszej trudnej wspólnej przeszłości” - to jeden z istotnych elementów partnerskiej współpracy pomiędzy uczniami ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej i szkoły BBS Rodalben. Partnerstwo powiatów: suskiego i Südwestpfalz trwa już od dziesięciu lat. W ramach współpracy powiatów nieprzerwanie od dziewięciu lat, również dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM), odbywa się polsko-niemiecka wymiana młodzieży.

Z wizytą na Syberii

W dniach 1-9 czerwca 2019 r. odbyła się zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych wyprawa na Syberię, której uczestnikami byli uczniowie wytypowani przez samorządy współpracujące przy organizacji wymian młodzieżowych prowadzonych przez PTSM. Jedną z czterech instytucji, które zdecydowały się na wysłanie do odległej Buriacji swoich przedstawicieli było Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Spośród uczniów pobierających naukę w podległych Starostwu placówkach wytypowanych zostało dwoje, którzy otrzymali możliwość udziału w tej podróży: Natalia Kłoda – uczennica ZS im. H. Kołłątaja w Jordanowie oraz Michał Mglej – uczeń ZS im. Witosa w Suchej Beskidzkiej.

Uszkodzenia drzewostanów w Zawoi - utrudnienia dla turystów

Nadleśniczy Nadleśnictwa Sucha pismem z 26.06.2019 r. zwrócił się do Starosty Suskiego jako sprawującego nadzór nad lasami niestanowiącymi własności Skarbu Państwa o podjęcie niezbędnych działań w celu utrzymania trwałości lasu w rejonie Hali Śmietanowej w Zawoi.

„Podróże z Góralem” po powiecie suskim w TVP

„Podróże z Góralem” to cykliczny program telewizyjny, emitowany od czterech lat w ogólnopolskim paśmie TVP3 oraz TVP3 Kraków. Tytułowym „Góralem” jest rodowity zawojanin Piotr Jezutek, który wędrując po różnych zakątkach Polski, przedstawia je z właściwymi sobie swadą i humorem, zachęcając turystów do odwiedzenia tych niejednokrotnie bardzo ciekawych, a często stosunkowo mało znanych miejsc. Jednak jako że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, tym razem, nieco już zdrożony ciągłymi wyjazdami „Góral” zaprasza do siebie - na Podbabiogórze!

Powiat pozyskał środki dla ŚDS w Jordanowie

Powiat suski znalazł się w gronie siedmiu małopolskich powiatów i trzech gmin, które otrzymają środki z rządowej dotacji na rozwój działalności ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Podczas uroczystości, która odbyła się 9 lipca 2019 r. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, umowę w tej sprawie z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem podpisali ze strony naszego powiatu: starosta Józef Bałos, wicestarosta Zbigniew Hutniczak i skarbnik powiatu Krystyna Kozina. Pozyskane środki w wysokości 70000 zł zostaną przeznaczone na doposażenie i rozwój Środowiskowego Domu Samopomocy w Jordanowie.

131 uczestników maratonu rowerowego MTB w Kukowie

W niedzielę 23 czerwca o godzinie 11 z boiska sportowego w Kukowie ruszyła druga edycja maratonu rowerowego MTB "Dare To Be".  Na starcie stanęło 131 zawodników, którzy w zależności od długości i stopnia trudności mieli do pokonania jedną z trzech przygotowanych na ten dzień trasę.

VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP

W niedzielę 23 czerwca, na stadionie sportowym w Suchej Beskidzkiej, odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wzięły w nich udział 22 drużyny złożone z młodych strażaków z terenu powiatu suskiego (17 MDP chłopców i 5 MDP dziewcząt, łącznie 214 osób).Zmagania oceniała Powiatowa Komisja Sędziów na czele z asp. sztab. Andrzejem Gwiazdonikiem - sędzią głównym imprezy. Po zakończeniu zawodów (składających się z dwóch części - ćwiczenia bojowego i biegu sztafetowego) i podsumowaniu wyników okazało się, że niekwestionowanymi zwycięzcami tegorocznej rywalizacji są strażacy z Łętowni, którzy okazali się najlepsi w obu kategoriach.

Powiat z dofinansowaniem na remont drogi w Jachówce

17 czerwca br. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznych czeków na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wśród jednostek samorządu terytorialnego, które uzyskały wsparcie, znalazł się także powiat suski, reprezentowany przez sekretarza powiatu Krzysztofa Kołacza, który odebrał promesę na kwotę 1 048 696,00 zł. W wydarzeniu uczestniczył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, poseł z powiatu suskiego Sławomir Hajos oraz inni małopolscy parlamentarzyści.

VII Konkurs Literacki "Po co pisać do szuflady..."

10 czerwca 2019 roku odbył się finał VII edycji Konkursu Literackiego "Po co pisać do szuflady..." organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej pod patronatem Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego z siedzibą w Krakowie. W komisji konkursowej pracowali: Stanisław Franczak, Małgorzata Skawińska, Małgorzata Kłapyta, Magdalena Stankiewicz, Aneta Zachura.

Wyróżnienie dla Powiatu i PCPR

Podczas odbywającego się 12 czerwca 2019 r. w Warszawie 7. Kongresu Rodzicielstwa Zastępczego uhonorowanych zostało 5 powiatów, które na swym terenie najlepiej organizują system pieczy rodzinnej. Wśród tej piątki było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Suchej Beskidzkiej wraz z Powiatem Suskim. W imieniu Powiatu Suskiego wyróżnienie odebrał Dyrektor PCPR Krzysztof Cieżak. W Kongresie brali udział między innymi przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Kancelarii Prezydenta RP, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Laureaci konkursu plastycznego "Upcykling" z nagrodami

Jednym z punktów sesji Rady Powiatu Suskiego w dniu 13.06.2019 r. było wręczenie nagród dla laureatów XV Powiatowego Konkursu Plastycznego „Upcykling”.

Zarząd z wotum zaufania i absolutorium

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 13 czerwca br. Rada Powiatu Suskiego jednogłośnie udzieliła zarządowi powiatu wotum zaufania. Głosowanie odbyło się po debacie nad raportem o stanie powiatu, który przedstawiał starosta suski Józef Bałos. Raport jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej starostwa (w zakładce - sprawozdania finansowe, raporty). Przygotowano go w ramach nowych przepisów Ustawy o samorządzie powiatowym, zgodnie z którymi co roku zarząd prezentuje wyniki minionego roku radzie.

X Memoriał Lekkoatletyczny im. Zdzisława Najdera w Stryszawie

Po raz dziesiąty na obiektach koło Zespołu Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie (czyli dawnego Gimnazjum nr 1) odbył się lekkoatletyczny miting im. Zdzisława Najdera. Konkurencje, w których rywalizują uczniowie ze szkół podstawowych oraz średnich są niezmienne – bieg na 60 metrów, skok w dal i pchnięcie kulą.  

Solary, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła - otwarcie ofert

Powiat Suski w dniu 10.06. 2019 r. dokonał  otwarcia ofert w przetargu dotyczącym wykonania  instalacji  solarnych, fotowoltaicznych, pomp ciepła. Więcej informacji zobacz

Informacje i komunikaty

Informujemy, że w dniach 28-30 maja 2019 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE/SAREX-19 z wykorzystaniem systemów alarmowych ludności. W ramach ćwiczenia w dniu 28 maja 2019 r. planowane jest użycie sygnałów alarmowych (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczących zagrożenia z powietrza....
100 000 zł na zakup ambulansu

100 000 zł na zakup ambulansu... W Małopolskim Urzędzie Wojew

Uczniowie ZS im. W.Goetla uporządkowali polskie groby w Donsieders

Uczniowie ZS im. W.Goetla uporządkowali pols... „Nie zapominamy o naszej tru

Z wizytą na Syberii

Z wizytą na Syberii... W dniach 1-9 czerwca 2019 r. o

Uszkodzenia drzewostanów w Zawoi - utrudnienia dla turystów

Uszkodzenia drzewostanów w Zawoi - utrudnien... Nadleśniczy Nadleśnictwa Suc

„Podróże z Góralem” po powiecie suskim w TVP

„Podróże z Góralem” po powiecie suskim... „Podróże z Góralem” to

Powiat pozyskał środki dla ŚDS w Jordanowie

Powiat pozyskał środki dla ŚDS w Jordanowi... Powiat suski znalazł się w g

131 uczestników maratonu rowerowego MTB w Kukowie

131 uczestników maratonu rowerowego MTB w Ku... W niedzielę 23 czerwca o godz

VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP

VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP... W niedzielę 23 czerwca, na st

Wydział Środowiska Kategoria: Informacje i komunikaty

W związku z zagrożeniem wystąpienia choroby zakażnej - afrykańskiego pomoru świń m.in. na terenie powiatu suskiego Wojewoda Małopolski wydał rozporządzenie dotyczące odstrzału  sanitarnego dzików.

Do pobrania

pismo

rozporządzenie Wojewody Małopolskiego

Zapytania ofertowe i konkursy ofert

W związku z zamiarem regulacji stanu prawnego nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa, wynikająca z ustawy z dnia 7 września 2007 r., o ujawnieniu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego, Starosta Suski, działając imieniem Skarbu Państwa zamierza zlecić sporządzenie porównania ewidencja gruntów - kataster oraz mapy do celów prawnych.   Treść ogłoszenia:3032.4.2019 zapytanie ofertowe dot. ...

Poznaj Powiat Suski

Historia

W okresie wczesnego średniowiecza tereny obecnego powiatu suskiego pokrywa

Kalendarz imprez

  Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2019 r. STYCZEŃstyczeń – Sucha Beskid

Położenie

Powiat suski leży w Beskidach, na południowo-zachodnim krańcu województ

Mapy

Mapa poglądowa Mapa administracyjna Mapa szczegółowa do pobrania plik

Informatory turystyczne

- INFORMATORY i FOLDERY »

Informatory o szlakach turystycznych w Powiecie Suskim:

Polski English
Deutsch Française

 

Jesteś tutaj:   Strona główna Informacje i komunikatyOdstrzał sanitarny dzików w małopolsce
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008