aktualności :

Aktualności Starostwa

Wyróżnienie dla Powiatu i PCPR

Podczas odbywającego się 12 czerwca 2019 r. w Warszawie 7. Kongresu Rodzicielstwa Zastępczego uhonorowanych zostało 5 powiatów, które na swym terenie najlepiej organizują system pieczy rodzinnej. Wśród tej piątki było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Suchej Beskidzkiej wraz z Powiatem Suskim. W imieniu Powiatu Suskiego wyróżnienie odebrał Dyrektor PCPR Krzysztof Cieżak. W Kongresie brali udział między innymi przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Kancelarii Prezydenta RP, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Laureaci konkursu plastycznego "Upcykling" z nagrodami

Jednym z punktów sesji Rady Powiatu Suskiego w dniu 13.06.2019 r. było wręczenie nagród dla laureatów XV Powiatowego Konkursu Plastycznego „Upcykling”.

Zarząd z wotum zaufania i absolutorium

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 13 czerwca br. Rada Powiatu Suskiego jednogłośnie udzieliła zarządowi powiatu wotum zaufania. Głosowanie odbyło się po debacie nad raportem o stanie powiatu, który przedstawiał starosta suski Józef Bałos. Raport jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej starostwa (w zakładce - sprawozdania finansowe, raporty). Przygotowano go w ramach nowych przepisów Ustawy o samorządzie powiatowym, zgodnie z którymi co roku zarząd prezentuje wyniki minionego roku radzie.

X Memoriał Lekkoatletyczny im. Zdzisława Najdera w Stryszawie

Po raz dziesiąty na obiektach koło Zespołu Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie (czyli dawnego Gimnazjum nr 1) odbył się lekkoatletyczny miting im. Zdzisława Najdera. Konkurencje, w których rywalizują uczniowie ze szkół podstawowych oraz średnich są niezmienne – bieg na 60 metrów, skok w dal i pchnięcie kulą.  

Solary, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła - otwarcie ofert

Powiat Suski w dniu 10.06. 2019 r. dokonał  otwarcia ofert w przetargu dotyczącym wykonania  instalacji  solarnych, fotowoltaicznych, pomp ciepła. Więcej informacji zobacz

XXV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO

9 czerwca w Naprawie odbył się XXV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO, będący jednocześnie kwalifikacją do 42. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych "Echo Trombity". 

Ostrzeżenie o upałach

Informujemy, że na terenie powiatu suskiego zgodnie z przewidywaniami synoptyków w dniach od 10.06.2019 do 12.06.2019 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C. Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności.

XVI "Podbabiogórskie Posiady"

W sobotę 8 czerwca, w sali Babiogórskiego Centrum Kultury jak co roku spotkali się miłośnicy podbabiogórskiego folkloru podczas szesnastej już edycji Powiatowego Konkursu Gawędziarzy, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych „Podbabiogórskie Posiady”. Konkursowe występy oceniała komisja w składzie: dr Bożena Lewandowska – etnomuzykolog, dr Dorota Majerczyk – etnolog, dr Artur Czesak – językoznawca dialektolog. Komisja ta po wysłuchaniu 5 gawędziarzy, 17 instrumentalistów, 8 śpiewaków solistów oraz 8 grup śpiewaczych postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

VIII sesja Rady Powiatu Suskiego

VIII sesja Rady Powiatu Suskiego VI kadencji  odbędzie się  13 czerwca  2019 r. o godz. 12.00 w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej przy ul. Kościelnej 5b.

INFORMACJA

W dniach 6-7 czerwca 2019r. (czwartek/piątek) w związku z koniecznością wykonania niezbędnych prac  montażowych Wydział Komunikacji i Transportu będzie prowadził obsługę stron w zakresie rejestracji i zmian w ewidencji pojazdów w godzinach od 7:15 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Nagrody w konkursie plastycznym KRUSu

28.05.2019 w sali sesyjnej suskiego starostwa miało miejsce uroczyste podsumowanie powiatowego etapu IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci odbywającego się pod hasłem:"Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, dziecko obserwuje”.

Bezpieczniej na drogach powiatu

21 maja br. w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczone zostały przedstawicielom samorządów promesy potwierdzające przyznanie dofinansowania na realizację zadań w ramach programu „Razem bezpieczniej”. Do tego konkursowego programu projekt złożyło również suskie starostwo. Projekt ten pn. ”Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Suskim” został wysoko oceniony i otrzymał dofinansowanie w kwocie 100.000 zł.

Odwołanie pogotowia przeciwpowodziowego

W związku z obniżeniem stanu wód w rzekach  na terenie powiatu suskiego Starosta Suski odwołał w dniu 25 maja br. od godz. 19.00 pogotowie przeciwpowodziowe.

Alarm przeciwpowodziowy odwołany

W związku z obniżeniem stanu wód w rzekach na terenie powiatu suskiego  w dniu 24 maja br. od godziny 14.00  starosta suski odwołał alarm przeciwpowodziowy jednocześnie zachowując stan pogotowia przeciwpowodziowego.

Wręczono odznaczenia państwowe

W czwartek, 23 maja br., w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych. Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nowym Targu ppłk Paweł Wójcik uhonorował srebrnymi medalami za „Zasługi dla Obronności Kraju” 74 mieszkańców powiatu suskiego. Jest to odznaczenie przyznawane przez Ministra Obrony Narodowej rodzicom, których przynajmniej troje dzieci pełniło czynną służbę wojskową. Rodzice, jak mówił komendant, włożyli dużo trudu, by wychować swoje dzieci na patriotów i tym samym przyczynili się do wzmocnienia obronności naszego kraju.

Informacje i komunikaty

Informujemy, że w dniach 28-30 maja 2019 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE/SAREX-19 z wykorzystaniem systemów alarmowych ludności. W ramach ćwiczenia w dniu 28 maja 2019 r. planowane jest użycie sygnałów alarmowych (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczących zagrożenia z powietrza....
Wyróżnienie dla Powiatu i PCPR

Wyróżnienie dla Powiatu i PCPR... Podczas odbywającego się 12

Laureaci konkursu plastycznego

Laureaci konkursu plastycznego "Upcykling" z ... Jednym z punktów sesji Rady P

Zarząd z wotum zaufania i absolutorium

Zarząd z wotum zaufania i absolutorium... Podczas ostatniej sesji, któr

X Memoriał Lekkoatletyczny im. Zdzisława Najdera w Stryszawie

X Memoriał Lekkoatletyczny im. Zdzisława Na... Po raz dziesiąty na obiektach

Solary, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła - otwarcie ofert

Solary, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła ... Powiat Suski w dniu 10.06. 201

XXV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO

XXV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO... 9 czerwca w Naprawie odbył si

Ostrzeżenie o upałach

Ostrzeżenie o upałach... Informujemy, że na terenie po

XVI

XVI "Podbabiogórskie Posiady"... W sobotę 8 czerwca, w sali Ba

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kategoria: Informacje i komunikaty

MORSO Marszałkowski Ośrodek Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
z siedzibą w subregionie Podhalańskim - obejmującym powiaty: myślenicki, nowotarski, suski, tatrzański.

 

 

 

CEL:
Powstał z myślą o organizacjach pozarządowych, grupach nieformalnych oraz mieszkańcach, którzy chcą działać oraz angażować się w projekty społeczne. Zatem celem działania ośrodka MORSO jest ich wsparcie i kompleksowa edukacja.

 

Zapraszamy do naszego stacjonarnego Ośrodka w Myślenicach.
Godziny otwarcia:
Poniedziałek godz. 09:00 – 17:00
Wtorek godz. 09:00 – 15:00
Środa godz. 09:00 – 15.00
Czwartek godz. 12.00 – 18.00
Piątek godz. 09:00 – 14:00


Ponadto istnieje również możliwość skorzystania ze wsparcia udzielanego w ramach działalności MORSO w każdym powiecie należącym do subregionu podhalańskiego, po wcześniejszym umówieniu się.
W każdym z powiatów cyklicznie odbywać się będą spotkania, szkolenia oraz konsultacje indywidualne, o czym informować będziemy na bieżąco.

Oferta kierowana jest do:
• organizacji pozarządowych, (młodych oraz tych działających dłużej)
• grup nieformalnych
• oraz mieszkańców powiaty: myślenicki, nowotarski, suski, tatrzański
• wolontariuszy


Działania prowadzone przez MORSO:
• Lokalne Spotkania Informacyjne.
odbywać się będą w każdym z powiatów. Mają na celu przekazać informację na temat ośrodka MORSO i zakresu jego działalności.
• Seminaria, szkolenia, warsztaty
• Doradztwo indywidualne


W zakresie finansowania organizacji; pozyskiwania funduszy; pisania i rozliczania projektów; sprawozdawczości i księgowości dla organizacji pozarządowych; ochrona danych osobowych w organizacjach pozarządowych itp.
ZADANIA Marszałkowskiego Ośrodka Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
▪ prowadzenie działań o charakterze informacyjno-promocyjnym oraz stały monitoring potrzeb organizacji pozarządowych w danym subregionie,
▪ świadczenie fachowego, wieloaspektowego poradnictwa i doradztwa dla organizacji pozarządowych, w tym grup nieformalnych,
organizacja profesjonalizujących szkoleń, warsztatów i seminariów dla organizacji pozarządowych z uwzględnieniem aktualnych zmian prawnych w zakresie funkcjonowania i działalności organizacji pozarządowych;
▪ wsparcie i pomoc w ubieganiu się o granty i inne formy dofinansowania dla organizacji pozarządowych;
▪ wspieranie rozwoju zatrudnienia w organizacjach pozarządowych oraz pozyskiwania wolontariuszy;
▪ pomoc w poszukiwaniu partnerów i zawiązywaniu partnerstw dla realizacji projektów;
▪ doradztwo i pomoc w tworzeniu nowych organizacji pozarządowych;
▪ doradztwo i pomoc w prowadzeniu bieżącej działalności nowopowstałych organizacji pozarządowych;
▪ szkolenia z zakresu prawnych obowiązków związanych z prowadzeniem organizacji;
▪ indywidualne konsultacje poszczególnych grup, stowarzyszeń, fundacji, po wcześniejszym umówieniu się.


W celu umówienia się zachęcamy do kontaktu telefonicznego, e- mailowego lub bezpośrednio w naszym Ośrodku w Myślenicach.
Projekt MORSO potrwa 31 grudnia 2018 r
Informacje o programie znajdą Państwo na stronie
http://arts-fun.pl/morso
https://www.malopolska.pl/aktualnosci/wspolpraca/badz-aktywny-razem-z-morso

 

Pobierz PDF:   informacja morso.pdf

Poznaj Powiat Suski

Historia

W okresie wczesnego średniowiecza tereny obecnego powiatu suskiego pokrywa

Mapy

Mapa poglądowa Mapa administracyjna Mapa szczegółowa do pobrania plik

Położenie

Powiat suski leży w Beskidach, na południowo-zachodnim krańcu województ

Kalendarz imprez

  Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2019 r. STYCZEŃstyczeń – Sucha Beskid

Informatory turystyczne

- INFORMATORY i FOLDERY »

Informatory o szlakach turystycznych w Powiecie Suskim:

Polski English
Deutsch Française

 

Jesteś tutaj:   Strona główna Informacje i komunikatyMORSO Marszałkowski Ośrodek Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008