aktualności :

Aktualności Starostwa

Zmodernizowano kotłownię w ZS im. bł ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie

W Zespole Szkół im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie zakończono prace związane z modernizacją kotłowni.

XII sesja Rady Powiatu Suskiego

XII sesja Rady Powiatu Suskiego VI kadencji  odbędzie się 5 grudnia  2019 r. o godz. 12:00 w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej przy ul. Kościelnej 5b.

Sportowy rok szkolny 2018/2019 podsumowany

W hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej w piątek 22 listopada odbyła się uroczystość podsumowująca współzawodnictwo sportowe szkół w powiecie suskim w roku szkolnym 2018/2019. Podczas gali wręczono także Nagrody Powiatu Suskiego dla uczniów za zajęcie miejsca na podium w finałach wojewódzkich organizowanych przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy. W tym roku jeszcze większego splendoru uroczystości dodał fakt, że przypadała ona w 20 rocznicę powstania Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. W drugiej części piątkowej gali wręczono medale i podziękowania dla zasłużonych działaczy PSZS oraz tych, którzy PSZS przez ostatnie lata wspierali. Wśród tych ostatnich znaleźli się między innymi starosta Józef Bałos oraz przewodniczący Rady Powiatu Suskiego Ryszard Hadka.

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Bezpieczne przejścia dla pieszych"

W dniu 14 listopada br. komisja konkursowa w składzie Danuta Nitoń - Kwak - artysta plastyk (przewodnicząca), Krzysztof Kołacz - sekretarz powiatu, Katarzyna Grzegorek - pracownik Referatu Dróg Powiatowych Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej wyłoniła laureatów konkursu plastycznego pn. „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Suskim – kontynuacja 2019 r.” organizowanego w ramach  rządowego „Programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań - Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

XVIII Powiatowe Dyktando Ortograficzne

21 listopada 2019 r. w gościnnych progach Liceum Ogólnokształcącego nr I w Suchej Beskidzkiej odbyła się osiemnasta już edycja Powiatowego Dyktanda Ortograficznego, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie przy współudziale Starostwa Powiatowego i LO nr I.Umiejętność poruszania się po skomplikowanych ścieżkach polskiej ortografii sprawdziło tym razem 36 śmiałków - uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu suskiego, którzy zmierzyli się z tekstami przygotowanymi przez dr Ewę Biłas-Pleszak z Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Złote Warzechy już rozdane

Sobota 16 listopada 2019 r. na długo pozostanie w pamięci smakoszy regionalnej kuchni podbabiogórskiej oraz amatorów zacnych trunków. W ten pogodny, listopadowy dzień salę OSP w Lachowicach wypełniło 13 bogato zastawionych stołów, przygotowanych przez zespoły (koła gospodyń z terenu powiatu suskiego oraz reprezentacja Zespołu Szkół im. W.Witosa w Suchej Beskidzkiej) startujące w XIX Powiatowym Konkursie Potraw Regionalnych "O Złotą Warzechę", którego motywem przewodnim były w tym roku potrawy z królika.

Obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości

Jak co roku dzień 11 listopada upłynął w powiecie suskim pod znakiem obchodów Narodowego Święta Niepodległości.Zostały one zorganizowane we wszystkich gminach powiatu suskiego i zgromadziły liczne rzesze mieszkańców. Pod pomnikami, obeliskami, pamiątkowymi tablicami poświęconymi osobom i wydarzeniom związanym z walkami o Wolną Polskę złożone zostały wieńce i wiązanki kwiatów. Tak było w Budzowie, Jordanowie, Kukowie, Makowie Podhalańskim, Osielcu, Suchej Beskidzkiej, Zawoi i Zembrzycach. Wszędzie tam obecni byli przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu Suskiego.

XII Festiwal Pieśni Patriotycznej "To Polska Moja Ojczyzna"

Już od ponad dekady jednym z głównych punktów obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Suchej Beskidzkiej jest finałowy koncert Festiwalu Pieśni Patriotycznej „To Polska Moja Ojczyzna”. W koncercie, tradycyjnie odbywającym się 11 listopada w pięknej Sali Rycerskiej suskiego zamku w obecności bardzo licznie zgromadzonej publiczności, udział wzięli laureaci tegorocznej, dwunastej edycji festiwalu.

Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty z okazji Święta Niepodległości

Na strzelnicy sportowej LOK przy ulicy Makowskiej w Suchej Beskidzkiej w środę 6 listopada odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Suskiego z okazji Święta Niepodległości. W porównaniu do poprzednich zawodów, w tym roku uczestnicy strzelali z pozycji stojącej z broni kaliber 9 mm z odległości 25 metrów.

"W cieniu jodeł i świerków" w suskiej bibliotece

24 października 2019 r. w siedzibie Biblioteki Suskiej im. dra Michała Żmigrodzkiego została rozstrzygnięta XVII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Regionalnej „W cieniu jodeł i świerków”.W konkursie, którego głównym celem jest odkrywanie piękna poezji i prozy autorów Podbabiogórza oraz propagowanie regionalnej kultury wśród młodzieży, wzięli udział uczniowie szkół podstawowych (klasy VII i VIII; dziewięć osób) oraz średnich (dziesięć osób) z terenu powiatu suskiego.

Uczestnicy projektu z wizytą w starostwie

W dniach od 21 do 23 października 2019 r. gościła w Zespole Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej delegacja z krajów partnerskich projektu "The Future Will Definitely Belong To The Digital World" ("Przyszłość Z Pewnością Będzie Należeć Do Świata Cyfrowego"). W skład delegacji wchodzili: trzej reprezentanci Turcji, jeden reprezentant Republiki Północnej Macedonii oraz dwie reprezentantki Włoch.

XI sesja Rady Powiatu Suskiego

XI sesja Rady Powiatu Suskiego VI kadencji  odbędzie się 31 października  2019 r. o godz. 12.00 w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej przy ul. Kościelnej 5b.

Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

15 października 2019 r. starosta suski Józef Bałos i wicestarosta Zbigniew Hutniczak wręczyli dyrektorom i nauczycielom szkół i placówek oświatowych powiatu nagrody starosty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości, która odbyła się w sali sesyjnej starostwa starosta  J. Bałos podziękował pedagogom za wybitne osiągnięcia w pracy z młodzieżą oraz zaangażowanie w realizację zadań wychowawczych i dydaktycznych. Zwracając się do dyrektorów szkół i placówek starosta dziękował za wzorowe kierowanie podległymi jednostkami, sprawną organizację pracy, dbałość o stan powierzonej bazy oświatowej, a także starania o wzbogacenie oferty edukacyjnej.

Dwa duże projekty powiatu suskiego z dofinansowaniem

W czwartek 10 października br. w budynku Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie wicestarosta Zbigniew Hutniczak odebrał dwie promesy dla Powiatu Suskiego w związku z przygotowanymi przez Wydział Edukacji dwoma projektami na lata 2020-2023.

XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

W niedzielę 29 września 2019 r., na stadionie MKS „Babia Góra” Sucha Beskidzka, odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, podczas których rywalizowało ze sobą czternaście męskich i siedem kobiecych drużyn, reprezentujące poszczególne jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu suskiego. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: Starosta Suski Józef Bałos, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Krzysztof Okrzesik oraz Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP st. bryg. Piotr Harańczyk.

Wręczono promesy na wsparcie inwestycji drogowych

24 września br. w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej odbyło się uroczyste wręczenie promes na realizację inwestycji drogowych w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Symboliczne czeki otrzymali z rąk wicewojewody małopolskiego Zbigniewa Starca starosta suski Józef Bałos oraz burmistrzowie i wójtowie gmin z terenu powiatu suskiego: Stanisław Lichosyt (burmistrz miasta Sucha Beskidzka), Paweł Sala (burmistrz Makowa Podhalańskiego), Andrzej Malczewski (burmistrz miasta Jordanów), Rafał Lasek (wójt gminy Stryszawa), Marcin Pająk (wójt gminy Zawoja), Jan Najdek (wójt gminy Budzów), Artur Kudzia (wójt gminy Jordanów), Stanisław Tempka (wójt gminy Bystra - Sidzina).

Turystyczne Skarby Małopolski

Informujemy, że do 29 września br. trwa głosowanie w turystycznym konkursie Województwa Małopolskiego pn. "TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI". Wśród różnorodnych atrakcji turystycznych, które zakwalifikowały się do II etapu konkursu, są także trzy z terenu powiatu suskiego.

X sesja Rady Powiatu Suskiego

X sesja Rady Powiatu Suskiego VI kadencji  odbędzie się 26 września  2019 r. o godz. 12.00 w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej przy ul. Kościelnej 5b.

Informacje i komunikaty

Zgodnie z art. 94 ust. 1b i 1c ustawy Prawo ochrony środowiska ( Dz. U. z 2019 r. poz. 1396 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 8 października 2019 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu (Dz. U. poz. 1931) Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Krakowie powiadamia o wystąpieniu przekroczenia poziomu alarmowego i ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu....
Zmodernizowano kotłownię w ZS im. bł ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie

Zmodernizowano kotłownię w ZS im. bł ks. P... W Zespole Szkół im. bł. ks.

XII sesja Rady Powiatu Suskiego

XII sesja Rady Powiatu Suskiego ... XII sesja Rady Powiatu Suskieg

Sportowy rok szkolny 2018/2019 podsumowany

Sportowy rok szkolny 2018/2019 podsumowany... W hali Szkoły Podstawowej nr

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Bezpieczn... W dniu 14 listopada br. kom

XVIII Powiatowe Dyktando Ortograficzne

XVIII Powiatowe Dyktando Ortograficzne... 21 listopada 2019 r. w gościn

Złote Warzechy już rozdane

Złote Warzechy już rozdane... Sobota 16 listopada 2019 r. na

Obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości

Obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległo... Jak co roku dzień 11 listopad

XII Festiwal Pieśni Patriotycznej

XII Festiwal Pieśni Patriotycznej "To Polska... Już od ponad dekady jednym z

Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Informacje i komunikaty

Informujemy, że w dniach 28-30 maja 2019 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE/SAREX-19 z wykorzystaniem systemów alarmowych ludności. W ramach ćwiczenia w dniu 28 maja 2019 r. planowane jest użycie sygnałów alarmowych (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczących zagrożenia z powietrza.

Przetargi

Przetarg na Serwis zastępczy 3007 instalacji solarnych dla budynków mieszkalnych na terenie Powiatu Suskiego w roku 2020 wraz z dostawą niezbędnych części do serwisowaniaDokumentacja postępowania:ogłoszenie o zamówieniu 23.2019.docsiwz serwis zastpczy.docza. nr 4 do siwz opis przedmiotu zamwienia.docza. nr 5 do siwz istotne postanowienia umowy.docxza. nr 9 formularz kosztorysu.doczaaczniki techniczne przetargu z 2015 r na dostaw i monat....

Zapytania ofertowe i konkursy ofert

Ogłoszenie naboru przedstawicieli organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na kandydatów do komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w otwartym konkursie ofert na zadania publiczne Powiatu Suskiego na 2020 r. w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, turystyki i krajoznawstwa oraz r...

Poznaj Powiat Suski

Historia

W okresie wczesnego średniowiecza tereny obecnego powiatu suskiego pokrywa

Kalendarz imprez

  Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2019 r. STYCZEŃstyczeń – Sucha Beskid

Mapy

Mapa poglądowa Mapa administracyjna Mapa szczegółowa do pobrania plik

Położenie

Powiat suski leży w Beskidach, na południowo-zachodnim krańcu województ

Informatory turystyczne

- INFORMATORY i FOLDERY »

Informatory o szlakach turystycznych w Powiecie Suskim:

Polski English
Deutsch Française

 

Jesteś tutaj:   Strona główna Informacje i komunikatyĆwiczenie RENEGADE-SAREX- 19
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008