aktualności :

Aktualności Starostwa

Wyróżnienie dla Powiatu i PCPR

Podczas odbywającego się 12 czerwca 2019 r. w Warszawie 7. Kongresu Rodzicielstwa Zastępczego uhonorowanych zostało 5 powiatów, które na swym terenie najlepiej organizują system pieczy rodzinnej. Wśród tej piątki było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Suchej Beskidzkiej wraz z Powiatem Suskim. W imieniu Powiatu Suskiego wyróżnienie odebrał Dyrektor PCPR Krzysztof Cieżak. W Kongresie brali udział między innymi przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Kancelarii Prezydenta RP, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Laureaci konkursu plastycznego "Upcykling" z nagrodami

Jednym z punktów sesji Rady Powiatu Suskiego w dniu 13.06.2019 r. było wręczenie nagród dla laureatów XV Powiatowego Konkursu Plastycznego „Upcykling”.

Zarząd z wotum zaufania i absolutorium

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 13 czerwca br. Rada Powiatu Suskiego jednogłośnie udzieliła zarządowi powiatu wotum zaufania. Głosowanie odbyło się po debacie nad raportem o stanie powiatu, który przedstawiał starosta suski Józef Bałos. Raport jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej starostwa (w zakładce - sprawozdania finansowe, raporty). Przygotowano go w ramach nowych przepisów Ustawy o samorządzie powiatowym, zgodnie z którymi co roku zarząd prezentuje wyniki minionego roku radzie.

X Memoriał Lekkoatletyczny im. Zdzisława Najdera w Stryszawie

Po raz dziesiąty na obiektach koło Zespołu Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie (czyli dawnego Gimnazjum nr 1) odbył się lekkoatletyczny miting im. Zdzisława Najdera. Konkurencje, w których rywalizują uczniowie ze szkół podstawowych oraz średnich są niezmienne – bieg na 60 metrów, skok w dal i pchnięcie kulą.  

Solary, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła - otwarcie ofert

Powiat Suski w dniu 10.06. 2019 r. dokonał  otwarcia ofert w przetargu dotyczącym wykonania  instalacji  solarnych, fotowoltaicznych, pomp ciepła. Więcej informacji zobacz

XXV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO

9 czerwca w Naprawie odbył się XXV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO, będący jednocześnie kwalifikacją do 42. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych "Echo Trombity". 

Ostrzeżenie o upałach

Informujemy, że na terenie powiatu suskiego zgodnie z przewidywaniami synoptyków w dniach od 10.06.2019 do 12.06.2019 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C. Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności.

XVI "Podbabiogórskie Posiady"

W sobotę 8 czerwca, w sali Babiogórskiego Centrum Kultury jak co roku spotkali się miłośnicy podbabiogórskiego folkloru podczas szesnastej już edycji Powiatowego Konkursu Gawędziarzy, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych „Podbabiogórskie Posiady”. Konkursowe występy oceniała komisja w składzie: dr Bożena Lewandowska – etnomuzykolog, dr Dorota Majerczyk – etnolog, dr Artur Czesak – językoznawca dialektolog. Komisja ta po wysłuchaniu 5 gawędziarzy, 17 instrumentalistów, 8 śpiewaków solistów oraz 8 grup śpiewaczych postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

VIII sesja Rady Powiatu Suskiego

VIII sesja Rady Powiatu Suskiego VI kadencji  odbędzie się  13 czerwca  2019 r. o godz. 12.00 w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej przy ul. Kościelnej 5b.

INFORMACJA

W dniach 6-7 czerwca 2019r. (czwartek/piątek) w związku z koniecznością wykonania niezbędnych prac  montażowych Wydział Komunikacji i Transportu będzie prowadził obsługę stron w zakresie rejestracji i zmian w ewidencji pojazdów w godzinach od 7:15 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Nagrody w konkursie plastycznym KRUSu

28.05.2019 w sali sesyjnej suskiego starostwa miało miejsce uroczyste podsumowanie powiatowego etapu IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci odbywającego się pod hasłem:"Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, dziecko obserwuje”.

Bezpieczniej na drogach powiatu

21 maja br. w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczone zostały przedstawicielom samorządów promesy potwierdzające przyznanie dofinansowania na realizację zadań w ramach programu „Razem bezpieczniej”. Do tego konkursowego programu projekt złożyło również suskie starostwo. Projekt ten pn. ”Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Suskim” został wysoko oceniony i otrzymał dofinansowanie w kwocie 100.000 zł.

Odwołanie pogotowia przeciwpowodziowego

W związku z obniżeniem stanu wód w rzekach  na terenie powiatu suskiego Starosta Suski odwołał w dniu 25 maja br. od godz. 19.00 pogotowie przeciwpowodziowe.

Alarm przeciwpowodziowy odwołany

W związku z obniżeniem stanu wód w rzekach na terenie powiatu suskiego  w dniu 24 maja br. od godziny 14.00  starosta suski odwołał alarm przeciwpowodziowy jednocześnie zachowując stan pogotowia przeciwpowodziowego.

Wręczono odznaczenia państwowe

W czwartek, 23 maja br., w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych. Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nowym Targu ppłk Paweł Wójcik uhonorował srebrnymi medalami za „Zasługi dla Obronności Kraju” 74 mieszkańców powiatu suskiego. Jest to odznaczenie przyznawane przez Ministra Obrony Narodowej rodzicom, których przynajmniej troje dzieci pełniło czynną służbę wojskową. Rodzice, jak mówił komendant, włożyli dużo trudu, by wychować swoje dzieci na patriotów i tym samym przyczynili się do wzmocnienia obronności naszego kraju.

Informacje i komunikaty

Informujemy, że w dniach 28-30 maja 2019 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE/SAREX-19 z wykorzystaniem systemów alarmowych ludności. W ramach ćwiczenia w dniu 28 maja 2019 r. planowane jest użycie sygnałów alarmowych (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczących zagrożenia z powietrza....
Wyróżnienie dla Powiatu i PCPR

Wyróżnienie dla Powiatu i PCPR... Podczas odbywającego się 12

Laureaci konkursu plastycznego

Laureaci konkursu plastycznego "Upcykling" z ... Jednym z punktów sesji Rady P

Zarząd z wotum zaufania i absolutorium

Zarząd z wotum zaufania i absolutorium... Podczas ostatniej sesji, któr

X Memoriał Lekkoatletyczny im. Zdzisława Najdera w Stryszawie

X Memoriał Lekkoatletyczny im. Zdzisława Na... Po raz dziesiąty na obiektach

Solary, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła - otwarcie ofert

Solary, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła ... Powiat Suski w dniu 10.06. 201

XXV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO

XXV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO... 9 czerwca w Naprawie odbył si

Ostrzeżenie o upałach

Ostrzeżenie o upałach... Informujemy, że na terenie po

XVI

XVI "Podbabiogórskie Posiady"... W sobotę 8 czerwca, w sali Ba

Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Informacje i komunikaty

Informujemy, że w dniach 28-30 maja 2019 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE/SAREX-19 z wykorzystaniem systemów alarmowych ludności. W ramach ćwiczenia w dniu 28 maja 2019 r. planowane jest użycie sygnałów alarmowych (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczących zagrożenia z powietrza.

Poznaj Powiat Suski

Mapy

Mapa poglądowa Mapa administracyjna Mapa szczegółowa do pobrania plik

Kalendarz imprez

  Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2019 r. STYCZEŃstyczeń – Sucha Beskid

Położenie

Powiat suski leży w Beskidach, na południowo-zachodnim krańcu województ

Historia

W okresie wczesnego średniowiecza tereny obecnego powiatu suskiego pokrywa

Informatory turystyczne

- INFORMATORY i FOLDERY »

Informatory o szlakach turystycznych w Powiecie Suskim:

Polski English
Deutsch Française

 

Jesteś tutaj:   Strona główna Informacje i komunikatyĆwiczenie RENEGADE-SAREX- 19
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008