aktualności :

Aktualności Starostwa

Babiogórska Szopka Regionalna 2020

19.01.2020 r. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie, miał miejsce uroczysty finał kolejnej edycji powiatowego konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna”.

"Babiogórskie Podłazy" w Marcówce

14 grup występujących w 3 kategoriach wiekowych zaprezentowało się w sobotę 11 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej w Marcówce podczas Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych „Babiogórskie Podłazy” organizowanego w tym roku przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach przy współpracy Starostwa Powiatowego.

Europa dla obywateli

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" serdecznie zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarze społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na spotkanie informacyjne na temat programów europejskich "Europa dla obywateli" oraz URBACT III, które odbędzie się 23 stycznia 2020 roku w Krakowie.

Jak uniknąć kary za niezarejestrowanie pojazdu po 1 stycznia 2020 r.?

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej informuje, że 1 stycznia 2020 r. weszły  w życie zmiany w  ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych ustaw wprowadzające kary dla właścicieli pojazdów w wysokości od 200 zł do 1000 zł.

Informacje o bazie danych o odpadach

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi konieczności rejestracji w bazie danych o odpadach (BDO) ponownie informujemy, że organem właściwym do udzielania odpowiedzi jest Urząd Marszałkowski w Krakowie.

IX Powiatowy Konkurs "Światy, Podłaźniki, Pająki"

Szkoła Podstawowa im. J. Słowackiego w Zachełmnej już po raz dziewiąty była miejscem podsumowania Powiatowego Konkursu „Światy, Podłaźniki i Pająki”, organizowanego przez tą szkołę oraz Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów przy współpracy Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej. Przybyłych na tą uroczystość gości, wśród których znaleźli się m.in.: senator RP Andrzej Pająk, Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer, wicestarosta Zbigniew Hutniczak i wójt Jan Najdek, powitała regionalną muzyką miejscowa kapela.

XIII sesja Rady Powiatu Suskiego

XIII sesja Rady Powiatu Suskiego VI kadencji odbędzie się 30 grudnia  2019 r. o godz. 12:00 w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej przy ul. Kościelnej 5b.

Informacja o pracy kasy starostwa

Informujemy, że w dniach 30 i 31 grudnia 2019 r. nie będzie możliwości uiszczania opłat w kasie starostwa powiatowego za pomocą kart płatniczych. Za utrudnienia przepraszamy.

Finał powiatowych konkursów w Bibliotece Suskiej

W przedświąteczny, wtorkowy wieczór pasjonaci fotografii i miłośnicy literatury spotkali się w Bibliotece Suskiej na uroczystym wręczeniu nagród w dwóch największych, dorocznych konkursach powiatowych organizowanych przez bibliotekę. Spotkanie stało się też okazją do podsumowania jubileuszowego roku suskiej książnicy, która w tym roku obchodziła siedemdziesiąte urodziny, a także okazją do przypomnienia najważniejszych wydarzeń związanych z obchodami. Podczas grudniowej gali wręczone zostały również specjalne, jubileuszowe podziękowania dla Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka Stanisława Lichosyta, które w imieniu burmistrza odebrał przewodniczący Rady Miasta, oraz dla Starosty Suskiego Józefa Bałosa i Wicestarosty Zbigniewa Hutniczaka.

"Światło, które daje moc"

Harcerze z 2. Szczepu Drużyn Harcerskich "Horyzont" z Suchej Beskidzkiej zawitali ze Światłem Pokoju do suskiego starostwa i spotkali się z władzami powiatu. Na ręce starosty Józefa Bałosa, przewodniczącego rady Ryszarda Hadki i wicestarosty Zbigniewa Hutniczaka przekazali Światło niesione z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień.

Czyste powietrze - konsultacje

W dniu 18.12.2019 r. w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej odbędzie się kolejny dyżur w punkcie konsultacyjnym programu "Czyste powietrze".

Zmodernizowano kotłownię w ZS im. bł ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie

W Zespole Szkół im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie zakończono prace związane z modernizacją kotłowni.

XII sesja Rady Powiatu Suskiego

XII sesja Rady Powiatu Suskiego VI kadencji  odbędzie się 5 grudnia  2019 r. o godz. 12:00 w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej przy ul. Kościelnej 5b.

Sportowy rok szkolny 2018/2019 podsumowany

W hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej w piątek 22 listopada odbyła się uroczystość podsumowująca współzawodnictwo sportowe szkół w powiecie suskim w roku szkolnym 2018/2019. Podczas gali wręczono także Nagrody Powiatu Suskiego dla uczniów za zajęcie miejsca na podium w finałach wojewódzkich organizowanych przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy. W tym roku jeszcze większego splendoru uroczystości dodał fakt, że przypadała ona w 20 rocznicę powstania Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. W drugiej części piątkowej gali wręczono medale i podziękowania dla zasłużonych działaczy PSZS oraz tych, którzy PSZS przez ostatnie lata wspierali. Wśród tych ostatnich znaleźli się między innymi starosta Józef Bałos oraz przewodniczący Rady Powiatu Suskiego Ryszard Hadka.

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Bezpieczne przejścia dla pieszych"

W dniu 14 listopada br. komisja konkursowa w składzie Danuta Nitoń - Kwak - artysta plastyk (przewodnicząca), Krzysztof Kołacz - sekretarz powiatu, Katarzyna Grzegorek - pracownik Referatu Dróg Powiatowych Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej wyłoniła laureatów konkursu plastycznego pn. „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Suskim – kontynuacja 2019 r.” organizowanego w ramach  rządowego „Programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań - Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

XVIII Powiatowe Dyktando Ortograficzne

21 listopada 2019 r. w gościnnych progach Liceum Ogólnokształcącego nr I w Suchej Beskidzkiej odbyła się osiemnasta już edycja Powiatowego Dyktanda Ortograficznego, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie przy współudziale Starostwa Powiatowego i LO nr I.Umiejętność poruszania się po skomplikowanych ścieżkach polskiej ortografii sprawdziło tym razem 36 śmiałków - uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu suskiego, którzy zmierzyli się z tekstami przygotowanymi przez dr Ewę Biłas-Pleszak z Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Złote Warzechy już rozdane

Sobota 16 listopada 2019 r. na długo pozostanie w pamięci smakoszy regionalnej kuchni podbabiogórskiej oraz amatorów zacnych trunków. W ten pogodny, listopadowy dzień salę OSP w Lachowicach wypełniło 13 bogato zastawionych stołów, przygotowanych przez zespoły (koła gospodyń z terenu powiatu suskiego oraz reprezentacja Zespołu Szkół im. W.Witosa w Suchej Beskidzkiej) startujące w XIX Powiatowym Konkursie Potraw Regionalnych "O Złotą Warzechę", którego motywem przewodnim były w tym roku potrawy z królika.

Obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości

Jak co roku dzień 11 listopada upłynął w powiecie suskim pod znakiem obchodów Narodowego Święta Niepodległości.Zostały one zorganizowane we wszystkich gminach powiatu suskiego i zgromadziły liczne rzesze mieszkańców. Pod pomnikami, obeliskami, pamiątkowymi tablicami poświęconymi osobom i wydarzeniom związanym z walkami o Wolną Polskę złożone zostały wieńce i wiązanki kwiatów. Tak było w Budzowie, Jordanowie, Kukowie, Makowie Podhalańskim, Osielcu, Suchej Beskidzkiej, Zawoi i Zembrzycach. Wszędzie tam obecni byli przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu Suskiego.

Babiogórska Szopka Regionalna 2020

Babiogórska Szopka Regionalna 2020... 19.01.2020 r. w kościele para

"Babiogórskie Podłazy" w Marcówce... 14 grup występujących w 3 ka

Europa dla obywateli

Europa dla obywateli... Punkt Kontaktowy "Europa dla o

Jak uniknąć kary za niezarejestrowanie pojazdu po 1 stycznia 2020 r.?

Jak uniknąć kary za niezarejestrowanie poja... Wydział Komunikacji i Transpo

Informacje o bazie danych o odpadach

Informacje o bazie danych o odpadach... W związku z licznymi zapytani

IX Powiatowy Konkurs

IX Powiatowy Konkurs "Światy, Podłaźniki, ... Szkoła Podstawowa im. J. Sło

XIII sesja Rady Powiatu Suskiego

XIII sesja Rady Powiatu Suskiego ... XIII sesja Rady Powiatu Suskie

Informacja o pracy kasy starostwa

Informacja o pracy kasy starostwa... Informujemy, że w dniach 30 i

Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Informacje i komunikaty

Starosta Suski informuje, że w dniu 31 grudnia br. (wtorek) Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego w Makowie Podhalańskim będzie czynny od 8:00 do 12:00.

Przetargi

Organizacja i przeprowadzenie kursu dietetyki I, II i III stopnia dla nauczycieli Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej Treść ogłoszenia : 09-01-2020-organizacja-kursu-dietetycznego-i-ii-iii-stopie-ogoszenie.pdf Załączniki edytowalne nr 1 i nr 2 :09-01-2020-dietetyka-zalaczniki-edytowalne.docOdpowiedzi na pytania, zmiana treści ogłoszenia oraz przesunięcie terminu składania ofert:15-01-2020-odpowiedzi-na-pyta...

Zapytania ofertowe i konkursy ofert

Ogłoszenie naboru przedstawicieli organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na kandydatów do komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w otwartym konkursie ofert na zadania publiczne Powiatu Suskiego na 2020 r. w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, turystyki i krajoznawstwa oraz r...

Poznaj Powiat Suski

Kalendarz imprez

Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2020 r.STYCZEŃstyczeń – Sucha BeskidzkaG

Historia

W okresie wczesnego średniowiecza tereny obecnego powiatu suskiego pokrywa

Mapy

Mapa poglądowa Mapa administracyjna Mapa szczegółowa do pobrania plik

Położenie

Powiat suski leży w Beskidach, na południowo-zachodnim krańcu województ

Informatory turystyczne

- INFORMATORY i FOLDERY »

Informatory o szlakach turystycznych w Powiecie Suskim:

Polski English
Deutsch Française

 

Jesteś tutaj:   Strona główna Informacje i komunikatyOGŁOSZENIE – nieodpłatna pomoc prawna
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008