Opublikowano: 23 styczeń 2017 Odsłony: 395

22 stycznia 2017 r. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie ogłoszono wyniki i uroczyście podsumowano kolejną edycję konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna”.

W niedzielne przedpołudnie laureaci, których listę przedstawiła Danuta Kawa - dyrektor Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Budzów, odebrali nagrody z rąk: starosty Józefa Bałosa, sekretarz gminy Budzów Janiny Pieronkiewicz i gospodarza budzowskiej parfii ks. Zbigniewa Kaleciaka. Wcześniej wszystkie prace, które trafiły na konkurs powiatowy z poszczególnych gmin oceniła komisja pracująca w składzie: Władysława Kulak (folklorysta, plastyk), Andrzej Peć – etnograf i Janusz Kociołek (naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy w suskim starostwie, regionalista). Komisja ta przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii - szopka dziecięca:

I miejsce - szopka Oliwii Mglej z Budzów,

I miejsce ex aequo - Jakub Lenik z Bieńkówki,

II miejsce  - klasa IIIa z SP nr 2 w Zawoi Wilcznej,

oraz trzy równorzędne wyróżnienia:

- szopka Zuzanny Ocieczek z Wieprzec,

- szopka Oliwiera Oprzędka z Jordanów,

- szopka z makowskiego Niepublicznego Przedszkola Sióstr Serafitek.

w kategorii - szopka wykonana przez młodzież:

I miejsce – szopka Moniki i Natalii Marek z Toporzyska,

II miejsce – szopka Anny Kulak z Budzowa,

III miejsce – szopka Aleksandry Oprzędek z Jordanowa.

w kategorii - szopka rodzinna:

I miejsce - szopka Zuzanny, Filipa, Joanny i Romana Wójcików z Suchej Beskidzkiej

II miejsce – szopka Dominiki, Adama Kruźlaków i rodziny (Bieńkówka)

III miejsce -  szopka Mileny Pajor z Bystrej Podhalańskiej)

oraz trzy równorzędne wyróżnienia:

- szopka Marii, Dominiki, Wojciecha i Józefa Kołodziejów z Naprawy,

- szopka Katarzyny, Kacpra, Mikołaja, Marcina Wątrobów i babcią z dziadkiem (Sucha Beskidzka)

- szopka Haliny, Pawła, Piotra, Marka Kąkolów i dziadka Mariana (Sucha Beskidzka).

Organizatorami konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna” byli: Parafia pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

foto: J. Kociołek

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościBabiogórska Szopka Regionalna 2017