Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galerie/foto-galerie/newsy/2017/uczucia17 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu SP-AdminPanel .

• JFolder: :files: Path is not a folder. Path: /home/powiatsuski/public_html/powiatsuski/images/galerie/foto-galerie/newsy/2017/uczucia17/
  • JW_SIG_PRG
Opublikowano: 23 styczeń 2017 Odsłony: 1328

20 stycznia 2017 r.  w  Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie odbył się finał X jubileuszowej edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego ,,Nienazwane uczucia”. Organizatorem konkursu od dziesięciu lat są: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej oraz Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej. Celem konkursu jest promowanie twórczości poetyckiej, zachęcanie do wyrażania ,,nienazwanych uczuć”, a jego tradycją finał noworoczny.

Uroczystą tradycyjnie już noworoczną galę finałową uświetniła obecność gości: wicestarosty suskiego - Zbigniewa Hutniczaka, naczelnika Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy - Janusza Kociołka,  dyrektora Liceum Ogólnokształcącego nr I - Jana Zadory, oraz  polonistek, wchodzących w skład jury - Izabeli Korzec i Jolanty Żmii. Nagrodzeni w czterech kategoriach: Szkoły Podstawowe, Gimnazja, Szkoły Ponadgimnazjalne i Dorośli, odebrali z rąk zaproszonych gości statuetki, pióra personalizowane, dyplomy. Dodatkową nagrodą będzie publikacja wierszy w specjalnym wydaniu Zeszytów Literackich na stronie liceum. Opiekunom artystycznym wręczono także pamiątkowe podziękowania.

Prowadząca jubileuszową galę polonistka i równocześnie inicjatorka Powiatowego Konkursu Poetyckiego ,,Nienazwane uczucia” Izabela Korzec, przypomniała zebranym jego historię, laureatów poszczególnych X edycji, zaprezentowała także galerię zdjęć. Goście wysłuchali nagrodzonych tekstów w wykonaniu członków artystycznej grupy ,,D – Best!” przy lirycznym akompaniamencie pianistki.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym poetyckiej wrażliwości i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

Poniżej prezentujemy wyniki konkursu:

W kategorii: Szkoły podstawowe:

I miejsce – Aleksandra Chromy –  Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Zachełmnej

II miejsce – Piotr Pacyga - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Franciszka Krysty w Zawoi

III miejsce – Jakub Spyrczyński  - Zespół Szkół im. Jana Pawła II  w Suchej Beskidzkiej

Wyróżnienie – Julia Kopacz - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej

Wyróżnienie – Joanna Kosowska  - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej

Wyróżnienie – Julia Stypuła –Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Zachełmnej

Wyróżnienie – Wiktoria Trzop  -  Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Jachówce

W kategorii : Szkoły gimnazjalne:

I miejsce -  Paweł Smolik Zespół Szkół w Zawoi Centrum, Gimnazjum nr 1 im. Franciszka Krysty

w Zawoi Centrum