Biuro Administracyjno Prawne
Opublikowano: 27 styczeń 2017 Odsłony: 1312

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Suskiego, która odbyła się 26 stycznia br. uchwalono budżet powiatu na 2017 r. Podczas głosowania piętnastu radnych go poparło, jeden wstrzymał się od głosu. Dochody oszacowano na  95 917 335,56 zł, w tym bieżące 78 399 238,56 zł i majątkowe 17 518 097,00 zł. Wydatki zaplanowano na poziomie 95 417 335,56 zł, w tym bieżące 74 753 127,56 zł i majątkowe (przeznaczone na inwestycje) 20 664 208,00 zł, które stanowią 21% całości wydatków.

W budżecie nie założono deficytu, a wręcz nadwyżkę dochodów nad wydatkami w kwocie 500 000 zł, która zostanie przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań, i co się z tym wiąże, nie przewidziano zaciągania odrębnego kredytu na ten cel. Starosta suski Józef Bałos podkreślił, że taka konstrukcja budżetu była możliwa dzięki realizacji w starostwie i jednostkach organizacyjnych programu oszczędnościowego oraz przeprowadzeniu na początku bieżącej kadencji restrukturyzacji zadłużenia.

Poniżej wykaz najważniejszych inwestycji ujętych w tegorocznym budżecie:

• montaż kotłów do spalania węgla i biomasy, pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych w ramach Programu Gospodarki Niskoemisyjnej

• remont drogi powiatowej Zawoja – Przysłop – Stryszawa w miejscowości Zawoja i Stryszawa

• remont drogi powiatowej Kuków – Krzeszów – Tarnawa w miejscowości Tarnawa Górna

• rozbiórka i budowa nowego mostu na potoku Hucisko w Stryszawie

• modernizacja parkingu przy ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej

• wykonanie drogi wewnętrznej przy ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej

• modernizacja dachu  hali sportowej przy ZS im. H. Kołłątaja w Jordanowie

• wykonanie projektu boiska sportowego przy ZS im. W. Goetla oraz przewiązki przy ZS im. bł. ks. P. Dańkowskiego

• remont krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej

• budowa budynku administracyjno - socjalnego z pomieszczeniami terapeutycznymi w Domu Pomocy Społecznej w Łętowni

• realizacja programu „E usługi w informacji przestrzennej"