Opublikowano: 07 luty 2017 Odsłony: 146

Na skoczni K-20 w Skawicy w niedzielę 5 lutego odbyły się VIII Mistrzostwa Amatorów w Skokach Narciarskich Polski Południowej o Puchar Kamila Stocha.

Organizatorami zawodów byli: Rada Sołecka Skawicy i Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej było współorganizatorem imprezy.

Gościem specjalnym zawodów był tata naszego najlepszego skoczka, pan Bronisław Stoch.

W konkursie wystartowało 35 zawodników w pięciu kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, seniorzy i open. Konkurs składał się z dwóch serii, po zakończeniu których były sumowane odległości uzyskane przez zawodników. Na ich podstawie powstała klasyfikacja generalna.

W przerwie między seriami odbył się tradycyjny zjazd na cymkolwiek, w którym wzięli udział najmłodsi, ale nie tylko.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji nastąpiła dekoracji uczestników zawodów. Nagrody sportowcom-amatorom wręczali: starosta suski Józef Bałos, przewodniczący Rady Powiatu Suskiego Ryszard Hadka oraz wójt Zawoi Marcin Pająk, przewodniczący Rady Gminy w Zawoi, Jerzy Pająk oraz wspomniany na wstępie gość specjalny - Bronisław Stoch, ojciec Kamila Stocha.

OBSZERNĄ GALERIĘ ZDJĘĆ Z ZAWODÓW MOŻNA ZNALEŹĆ NA NASZYM FANPAGE NA FB, A RELACJĘ NA STRONIE SPORT.POWIATSUSKI.PL

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościVIII Mistrzostwa Amatorów w Skokach Narciarskich w Skawicy