Opublikowano: 16 marzec 2017 Odsłony: 778

W tegorocznym finale Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych, który odbył się  15 marca wystąpiło 36 uczestników reprezentujących wszystkie gminy Podbabiogórza.

Najmłodsi recytatorzy prezentowali swoje umiejętności sceniczne w makowskim Domu Kultury, a ich występy oceniane były przez Komisję Konkursową, która pracowała w składzie: Tomasz Międzik - aktor Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, Anna Bukowiec - polonistka i Monika Banaś - polonistka.
Recytatorzy występowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI, a każdy z nich, zgodnie z zapisami regulaminu, prezentował utwór poetycki i fragment prozy.
W ocenie Komisji Konkursowej występy wszystkich recytatorów zasługiwały na uznanie, a poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, stąd też jurorzy mieli niemałą trudność z wyborem laureatów. Ostatecznie postanowili oni przyznać:

Grupa młodsza - klasy I-III
I miejsce - Oliwii Kłodzie (Jordanów)
II miejsce - Magdalenie Kardaś (gmina Budzów)
III miejsce - Maciejowi Matysikowi (gmina Zawoja)
wyróżnienia:
Mai Jezutek (Zawoja)
Magdalenie Dynarowskiej (Jordanów)
Emilii Jopek (Jordanów)
specjalne wyróżnienie: Karolowi Talapce (gmina Bystra – Sidzina)

Grupa starsza - klasy IV - VI
I miejsce - Wiktorii Trzop  (gmina Budzów)
II miejsce - Katarzynie Drobny (gmina Jordanów)
III miejsce - Wojciechowi Hanusiakowi (gmina Jordanów)
wyróżnienia:
Zuzannie Kudzi (gmina Maków Podhalański)
Wiktorii Kwadrans (gmina Zembrzyce)
Małgorzacie Piszczek (Jordanów)

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek, a najlepsi dodatkowo nagrody książkowe. Gratulacje i nagrody recytatorzy z grupy starszej odbierali z rąk starosty Józefa Bałosa, który był obecny na oficjalnym podsumowaniu konkursu. Młodszym recytatorom nagrody wręczył burmistrz Paweł Sala.
Organizatorami Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Podhalańskim i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

foto: Paweł Woźniak / JK

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościPoznaliśmy najlepszych młodych recytatorów