Opublikowano: 17 marzec 2017 Odsłony: 391

Eliminacje powiatowe 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego przeprowadzone zostały 17 marca 2017 r. W sali rycerskiej suskiego zamku spotkali się tego dnia uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy zaprezentowali swoje umiejętności występując w jednej z czterech kategorii określonych w regulaminie konkursu, tzn. w „Turnieju recytatorskim”, „Wywiedzionym ze słowa”, „Poezji śpiewanej” lub „Teatrze jednego aktora”.

Sceniczne prezentacje uczestników konkursu oceniane były przez jury pracujące w składzie: Ewa Romaniak – aktorka teatralna i filmowa, Jacek Milczanowski - aktor, autor, reżyser.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jurorzy postanowili przyznać następujące miejsca:

w kategorii „Turniej recytatorski”:
ex aequo I miejsce Marzenie Marfiak i Julii Borys (Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie)
II miejsce Karinie Syc (Liceum Ogólnokształcące nr 1. w Suchej B.)
ex aequo III miejsce Annie Polak (Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie) i Wioletcie Zembol (Liceum Ogólnokształcące nr 1. w Suchej B.)

w kategorii „Wywiedzione ze słowa”:
I miejsce Annie Leśniakiewicz (Liceum Ogólnokształcące nr 1. w Suchej B.)

w kategorii „Teatr Jednego Aktora”:
I miejsce Klaudii Trączyk (Liceum Ogólnokształcące nr 1. w Suchej B.)

w kategorii „Turniej poezji śpiewanej”:
I miejsce Weronice Michaś (Liceum Ogólnokształcące nr 1. w Suchej B.)

Do udziału w eliminacjach na szczeblu rejonowym, które odbędą się w kwietniu, w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, jury postanowiło wytypować laureatów I miejsc z wszystkich kategorii.
Organizatorami eliminacji powiatowych 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego byli: Miejski Ośrodek Kultury Zamek i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

foto. - JK

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościEliminacje powiatowe 62. OKR