Wydział Środowiska
Opublikowano: 10 kwiecień 2017 Odsłony: 421

Siedem zespołów reprezentujących gimnazja z terenu naszego powiatu wzięło udział w zorganizowanym w Zespole Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim XVI Międzygimnazjalnym turnieju wiedzy o sztukach plastycznych - Sekrety Sztuki.

Konkurs ma na celu pobudzanie aktywności twórczej młodzieży gimnazjalnej w zakresie działań plastycznych, sprawdzenie wiadomości z historii sztuki, konfrontację wiedzy i umiejętności z młodzieżą innych szkół. Konkurs był realizowany w ramach powiatowego programu ochrony środowiska. Szkolnymi organizatorami turnieju były nauczycielki Danuta Nitoń - Kwak  oraz Katarzyna Biedrawa. W tym roku gimnazjaliści mieli za zadanie wykonać komiks propagujący działania związane z zanieczyszczeniem powietrza w naszym powiecie, a także wykonać stylizację postaci na wylosowany temat.

Końcowy efekt prac poszczególnych zespołów oceniany był przez komisję konkursową pracującą w składzie: Wiesław Kwak – artysta plastyk, Katarzyna Chwałek – kulturoznawca, Danuta Łopuch   - katecheta w Gimnazjum w Makowie Podhalańskim

Komisja postanowiła przyznać:
I miejsce Gimnazjum w Makowie Podhalańskim

II miejsce Gimnazjum w Budzowie

III miejsce Gimnazjum z Juszczyna

W turnieju uczestniczyli również gimnazjaliści ze Stryszawy, z Toporzyska, z Bystrej Podhalańskiej, oraz z Zawoi.

Nagrody na konkurs ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe (Wydział Środowiska oraz Wydział Kultury), natomiast Burmistrz Makowa Podhalańskiego przyznał środki na zakup materiałów plastycznych wykorzystanych w czasie turnieju.

Dyplomy i nagrody wręczał starosta suski Józef Bałos oraz dyrektor ZS im. św. Jana Kantego Magdalena Chromy.

zobacz

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościXVI Międzygimnazjalny Turniej "Sekrety Sztuki"