Opublikowano: 11 kwiecień 2017 Odsłony: 423

09 kwietnia 2017 r. w kościele parafialnym w Łętowni odbył się Koncert Pieśni Wielkopostnych „Stabat Mater”, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, przy współudziale Chóru „Vox Altisono” z Osielca, Parafii pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Łętowni oraz Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

Podczas koncertu wystąpili: Chór Bel Canto z Jordanowa, Chór Vox Atisono z Osielca, schole z Łętowni - Vox Dei i Canto Angeli. Gościem specjalnym tegorocznego koncertu była Sylwia Olszyńska - solistka Opery Krakowskiej, która wykonała partie solowe przy akompaniamencie Marcina Augustyna. Występy artystów przeplatane były recytacjami w wykonaniu chórzystów, a zwieńczeniem koncertu było wspólne wykonanie pieśni „Ludu, mój ludu...”.
Wśród gości uczestniczących w koncercie byli m.in. Starosta Powiatu Suskiego - Józef Bałos, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Suskiego – Tomasz Spannbauer oraz Wójt Gminy Jordanów – Stanisław Pudo.
Wszyscy wykonawcy otrzymali okolicznościowe upominki w podziękowaniu za udział w koncercie. Na zakończenie imprezy w imieniu organizatorów Ksenia Miśkiewicz, dyrygent Chóru Bel Canto i Vox Altisono, złożyła wszystkim przybyłym na koncert życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościKoncert "STABAT MATER" 2017