Opublikowano: 02 maj 2017 Odsłony: 376

27 kwietnia 2017 r. w sali widowiskowej Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe XXX Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2017”. Wystąpiło w nich 117 uczestników w składzie 42 tzw. podmiotów wykonawczych (soliści, duety, grupy).  Występy młodych artystów z Podbabiogórza oceniała komisja konkursowa pracująca w składzie: Karolina Leszko, Adrian Kulik, Paulina Karp (przedstawiciele głównego organizatora festiwalu - Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie).
Po wysłuchaniu i obejrzeniu występów wszystkich wykonawców komisja ta postanowiła, że do finału wojewódzkiego w Dobczycach nominowani zostali następujący wykonawcy (w kolejności występowania):

I. W kategorii muzycznej:

- Natalia Kruźlak „I’m Gonna Lose You” – Bibliotek i Ośrodek Kultury Gminy Budzów
- Natalia Skupień „Ruchome piaski” -  GOKPTiS Bystra-Sidzina
- Angelika Sobaniak „Dobranoc Panowie” – Zespół Szkół w Zembrzycach
- Dominika Przetocka „Byle kto” – Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

II. W kategorii tanecznej:
- nominacji nie przyznano

Ponadto decyzją jury wyróżnienia otrzymują (wg kolejności prezentacji):

A. W kategorii muzycznej:
- Zespół RYTM Dziecięcy Zespół Muzyczny – Zespół Szkół w Makowie Podhalańskim
- Maria Jania – Zespół Szkół w Suchej Beskidzkiej
- Katarzyna Główka – GOKPTiS Bystra-Sidzina
- Duet: Joanna Ficek i Katarzyna Surzyn – Skawica

B. W kategorii tanecznej:

- Oliwia Hyciek – Zespół Szkół w Łętowni
- Dominika Waga – Zespół Szkół w Osielcu

W protokole pokonkursowym zapisano też, że jury gorąco dziękuje wszystkim uczestnikom eliminacji powiatowych, ich instruktorom, rodzicom, opiekunom i animatorom za przygotowanie i prezentację programów konkursowych, a organizatorom eliminacji, to jest Starostwu Powiatowemu w Suchej Beskidzkiej, dyrekcji oraz pracownikom merytorycznym i technicznym Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi za podjęcie trudu przygotowania i profesjonalną realizację imprezy.
Jury gratulując laureatom – życzy im sukcesów artystycznych podczas finału wojewódzkiego
w Dobczycach.

foto: Izabela Klimala

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościTalenty Małopolski 2017 - finał powiatowy