Opublikowano: 05 maj 2017 Odsłony: 380

3.05.2017 r. na estradzie w Makowie Podhalańskim odbył się V Powiatowy Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych. Przy zmiennej aurze widzowie mieli okazję obejrzeć występy najmłodszych wykonawców kultywujących folklor i tradycje Podbabiogórza. Zaprezentowało się na scenie 11 zespołów.

Były to: Zespół Regionalny "Kojsowiocki" z Kojszówki, Dziecięcy Zespół "Malikowski Groń" z Grzechyni, Dziecięcy Zespół Regionalny "Stryszawskie Gronicki" ze Stryszawy, Zespół Regionalny "Mała Polana Makowska" z Makowa Podhalańskiego, Dziecięcy Zespół Regionalny "Mała Ziemia Suska" z Suchej Beskidzkiej, Dziecięcy Zespół Regionalny "Zbyrcocek" z Juszczyna, Kapela "Zbyrcocek", Dziecięcy Zespół Regionalny "Holniki" z Sidziny, Dziecięcy Zespół Regionalny "Zobielsko Gromada" z Białki, Kapela "Skoblicka" z Suchej Beskidzkiej oraz gościnnie: Zespół "Kozinianki" z Kozińca. Po raz pierwszy w tym przeglądzie występy dziecięcych zespołów oceniane były przez komisję konkursową. W jej składzie zasiedli: Dorota Majerczyk, Zofia Bugajska i Andrzej Peć. Po obejrzeniu występów wszystkich zespołów komisja postanowiła przyznać pierwsze miejsce ex aequo zespołowi „Zbyrcocek” z Juszczyna i kapeli „Skoblicka” z Suchej Beskidzkiej. Drugie miejsce zajęła „Mała Polana Makowska” z Makowa Podhalańskiego, a trzecie „Zobielsko Gromada” z Białki. Z wyróżnieniami z Makowa wyjechali „Mała Ziemia Suska” z Suchej Beskidzkiej oraz „Stryszawskie Gronicki” ze Stryszawy. Wszystkie występy podobały się publiczności i nagrodzone zostały brawami.
Pamiątkowe dyplomy wręczyli występującym zespołom starosta Józef Bałos i burmistrz Paweł Sala.
Organizatorami tej folklorystycznej imprezy byli:
Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Podhalańskim – Dom Kultury, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościNajmłodsze zespoły na scenie