Opublikowano: 05 maj 2017 Odsłony: 486

W eliminacjach powiatowych XXXII FESTIWALU TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK”, które przeprowadzone zostały 4.05.2017 r. wystąpiło 5 grup teatralnych z naszego powiatu. Na scenie "Starej Zbrojowni" w suskim zamku można było obejrzeć kilka ciekawych spektakli, które regulaminowo trwały po ok. 30 minut.

Były one oceniane przez Komisję Konkursową pracującą w składzie:
Anna Lenczewska – aktorka, Jacek Milczanowski - aktor, reżyser, scenarzysta. Jurorzy docenili kunszt aktorski młodych wykonawców, podkreślając w podsumowaniu wysoki poziom wszystkich prezentacji.
Ostatecznie swoim werdyktem postanowili przyznać:
I miejsce grupie teatralnej ANDEGAWENI ze Szkoły Podstawowej w Bieńkówce.
II miejsce ex aequo: grupie KAZIKI ze Szkoły Podstawowej w Budzowie oraz grupie TEATROMANIAKI ze Szkoły Podstawowej w Palczy
III miejsce ex aequo: zespołowi teatralnemu „FIKOŁEK” z Miejskiego Ośrodka Kultury Zamek w Suchej Beskidzkiej oraz grupie CHOCHLIKI z Zespołu Szkół w Naprawie.
Grupa teatralna ANDEGAWENI ze Szkoły Podstawowej w Bieńkówce została wytypowana do udziału w finale festiwalu, który odbędzie się w Nowym Sączu.
Każda z grup teatralnych otrzymała pamiątkowe dyplomy a nagrodzone zespoły - okolicznościowe, witrażowe statuetki, które wręczyli wykonacom wicestarosta Zbigniew Hutniczak i dyrektor MOK-Zamek Grzegorz Wysmołek.
Głównym organizatorem festiwalu jest Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, natomiast eliminacje powiatowe zostały przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury - Zamek w Suchej Beskidzkiej i Starostwo Powiatowe.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualności32. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży "Bajdurek" - eliminacje powiatowe