Opublikowano: 12 maj 2017 Odsłony: 287

W czwartek, 11.05.2017 r. odbył się w Budzowie Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Gimnazjalnych. W tym roku wzięło w nim udział 19 recytatorów reprezentujących wszystkie gminy z naszego powiatu.

Komisja konkursowa, która oceniała prezentacje gimnazjalistów pracowała w składzie: Ewa Romaniak - aktorka teatralna i filmowa, Katarzyna Głuc- polonistka oraz Zbigniew Samogranicki - aktor i reżyser, przewodniczący komisji.

Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów i niełatwych, jak się okazało, obradach i ustaleniach ostatecznie komisja zdecydowała, że:

1 miejsce zajęła - Barbara Czernecka (Sucha Beskidzka)

2 miejsce - Kinga Chowaniec (Tarnawa Dln.)

3 miejsce - Tymoteusz Jezutek (Zawoja)

Wyróżnienia przyznane zostały : Klaudii Kufel (Toporzysko) i Dawidowi Braunowi (Sucha Beskidzka).

Laureaci będą reprezentować powiat suski na konkursie wojewódzkim, który odbędzie się w czerwcu w Trzebini.

Zwycięzcy konkursu – a także wszyscy jego pozostali uczestnicy – otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczyli wicestarosta Zbigniew Hutniczak i wójt Budzowa Jan Najdek.

Konkurs zorganizowany został przez Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościRecytatorski konkurs dla gimnazjalistów