Wydział Środowiska
Opublikowano: 29 maj 2017 Odsłony: 584

Jednym z punktów sesji Rady Powiatu Suskiego w dniu 25.05.2017 r. było wręczenie nagród dla laureatów XIII Powiatowego Konkursu Plastycznego.

Uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli za zadanie mieli wykonać plakat przedstawiającego zakazy i wymagania wprowadzone uchwałą Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa zakazu używania paliw niskiej jakości, drewna o wilgotności powyżej 20 %, konieczności wymiany niskosprawnych kotłów węglowych, podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat zanieczyszczeń powietrza i podejmowanych działań na rzecz ochrony powietrza.

Konkurs połączony był ze zbiórką zużytych baterii, których ogółem zebrano 1346 kg. Na konkurs wpłynęły  174 prace (z 11 przedszkoli, klas zerowych i 19 szkół podstawowych)  które oceniała komisja w składzie:

Paweł Dyrcz - Naczelnik Wydziału Środowiska

Adam Szwed - Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa Rady Powiatu Suskiego

Marek Mrugacz – Zastępca Naczelnika Wydziału Środowiska

Danuta Nitoń Kwak - artysta plastyk.

Nagrody dla laureatów, którymi były m.in. zabawki, książki, sprzęt elektroniczny i sportowy wręczał Starosta Suski Józef Bałos, Wicestarosta Zbigniew Hutniczak, Przewodniczący Rady Powiatu Suskiego Ryszard Hadka,  Przewodniczący Komisji Adam Szwed, artysta plastyk Danuta Nitoń – Kwak.

W kategorii przedszkoli, klas 0 nagrody za  prace plastyczne odebrali

I miejsce – Zofia Barcik Gminne Przedszkole Samorządowe w Makowie Podhalańskim

II miejsce – Zuzanna Kaczor  Niepubliczne Przedszkole „Leśna Kraina” w Osielcu

III miejsce – Mateusz Matyasik  Przedszkole Publiczne w Bystrej Podhalańskiej

wyróżnienie – Kacper Pękala Zespół Szkolno Przedszkolny w Palczy

W kategorii szkół podstawowych nagrody za prace plastyczne odebrali

I miejsce – Karolina Dziubek Szkoła Podstawowa w Sidzinie

II miejsce – Karolina Kaczmarczyk Szkoła Podstawowa w Białce

III miejsce –  Szymon Miklaszewski Szkoła Podstawowa Nr 2 w Suchej Beskidzkiej

wyróżnienie – Filip Chorąży Szkoła Podstawowa Nr 1 w Budzowie

Za zebrane baterie nagrody otrzymała Nadia Pytel z Niepublicznego Przedszkole „Leśna Kraina” w Osielcu za zebranie 55 kg baterii oraz Miłosz Kozłowski z Przedszkola Publicznego w Bystrej Podhalańskiej, który zebrał 54 kg baterii.

Wśród uczniów szkół podstawowych nagrody za najwięcej zebranych baterii (308  kg) otrzymała Julia Janik ze Szkoły Podstawowej w Skawicy.

Galeria prac

przedszkole, 0

szkola

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościLaureaci XIII powiatowego konkursu plastycznego na sesji rady powiatu