Opublikowano: 31 maj 2017 Odsłony: 829

Z okazji Dnia Samorządowca Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył starostę suskiego Józefa Bałosa Złotym Krzyżem Zasługi.

W uroczystości, która odbyła się 29 maja w Pałacu Prezydenckim odznaczenia państwowe z rąk prezydenta odebrali samorządowcy docenieni za zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego, za działalność społeczną i publiczną oraz za osiągnięcia w pracy samorządowej. W swoim przemówieniu do zaproszonych gości prezydent, podkreślając, że samorząd stanowi jeden z najważniejszych elementów ustrojowych Rzeczypospolitej, podziękował uhonorowanym za służbę na rzecz mieszkańców i wspólne budowanie potencjału państwa. Zaznaczył również, że to właśnie samorządowcy „widzą Polskę najbliżej, jej niedostatki, problemy, także te, które wynikają z braku dostatecznego rozumienia Polski lokalnej”. W uroczystości wzięli udział m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski,             a także przewodniczący rady powiatu Ryszard Hadka.

foto: Krzysztof Sitkowski/Kancelaria Prezydenta RP

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościStarosta odznaczony przez Prezydenta RP