Opublikowano: 06 czerwiec 2017 Odsłony: 676

Powiat suski promowany był tym razem podczas Targów Turystyki Weekendowej „ATRAKCJE REGIONÓW”, które odbyły się w dniach 2-4 czerwca w Chorzowie.

Targi zorganizowane zostały w hali wystawowej na terenie Parku Śląskiego (WPKiW w Chorzowie), a więc w miejscu często odwiedzanym przez mieszkańców liczącej ok. 3 mln. osób aglomeracji śląskiej.
Dla branży turystycznej Śląsk jest bardzo ważnym i obiecującym rynkiem. Jego mieszkańcy są aktywni turystycznie i niejako już tradycyjnie często realizują model spędzania wolnego czasu oparty o aktywny wypoczynek i turystykę regionalną.
Na takich gości czeka Podbabiogórze. Promocja ciekawych miejsc, atrakcji, dziedzictwa kulturowego i produktów regionalnych ma zachęcić potencjalnych klientów do wybrania konkretnych kierunków weekendowych i wczasowych wyjazdów.
Na stoisku powiatu znalazły się już tradycyjnie m.in. materiały wydane przez starostwo oraz poszczególne gminy powiatu, które współpracują przy organizacji tego typu akcji promocyjnych. Ciekawym akcentem na stoisku powiatu podczas targów w Chorzowie były degustacje potraw regionalnych przygotowane przez panie z Suskiego Stowarzyszenia Kobiet „SAMOPOMOC” i Stowarzyszenia Miłośników Regionu Suskiego „SKARBIEC SUSKI” wraz z zaprzyjaźnionymi przedstawicielkami Unii Zien Slovenska z Kmiennej Poruby.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościPowiat na targach „ATRAKCJE REGIONÓW”