aktualności :
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji
ROOT» Kategoria: Aktualności Starostwa
Opublikowano: 13 czerwiec 2017 Odsłony: 1644

W XXIII Rejonowym Przeglądzie Orkiestr Dętych ECHO, który odbył się 11 czerwca br., w Toporzysku wzięło udział 10 orkiestr z powiatu suskiego, z Naprawy, Łętowni, Osielca, Toporzyska, Wysokiej, Jordanowa, Suchej Beskidzkiej, Stryszawy, Zembrzyc, Śleszowic oraz dwie orkiestry z powiatu myślenickiego, z Tokarni i Trzebuni.

Niedzielny „Przegląd” był jednocześnie kwalifikacjami do 40. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, którego finał zaplanowany został na 23-25 czerwca br. w Nowym Sączu.
Orkiestry oceniane były w 2 kategoriach – w przemarszu oraz w prezentacjach scenicznych, a ich występy oceniane były przez komisję konkursową pracującą w składzie: płk Bernard Król – muzyk, były Naczelnik i I dyrygent Orkiestry Reprezentacyjnej WOP i Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu, kpt. Stefan Żuk – muzyk, były tamburmajor i Kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej WOP i Straży Granicznej w Nowym Sączu, wieloletni Nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu, wykładowca Ogólnopolskiego Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych oraz Stanisław Stachoń – muzyk, szef Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu. Wieloletni muzyk i solista orkiestry.
Poniżej, za protokołem komisji, podajemy wyniki „Przeglądu”:

Po obejrzeniu i wysłuchaniu orkiestr, komisja przyznała następujące miejsca:
I miejsce – Orkiestra „Orzeł” z Trzebuni
II miejsce – Orkiestra OSP Jordanów
III miejsce – Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa
IV miejsce – Orkiestra Dęta OSP Tokarnia
V miejsce – Miejska Orkiestra Dęta z Suchej Beskidzkiej, Orkiestra Dęta OSP Łętownia, Stowarzyszenie Orkiestra Dęta RYTM z Zembrzyc.
Nagrodę za najlepszy przemarsz otrzymała Orkiestra OSP z Tokarni.
Wyróżnienia otrzymały: Młodzieżowa Orkiestra OSP z Naprawy, 1. Stowarzyszenie Muzyczne Śleszowice, Orkiestra OSP z Wysokiej, Orkiestra Dęta OSP z Osielca i Orkiestra Dęta OSP z Toporzyska.
Do 40. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” w Nowym Sączu zakwalifikowano: Orkiestrę OSP z Łętowni, Orkiestrę OSP z Jordanowa, Orkiestrę Dętą Gminy Stryszawa, Stowarzyszenie Orkiestra Dęta RYTM z Zembrzyc, Miejską Orkiestrę Dętą z Suchej Beskidzkiej, Orkiestrę „Orzeł” z Trzebuni i Orkiestrę OSP z Tokarni.

Czas oczekiwania na ogłoszenie wyników konkursu umiliły licznie zgromadzonej publiczności występy Zespołu Mażoretek „Krople” i „Kropelki” z Naprawy oraz koncert w wykonaniu Orkiestry Zakładowej Huty Łabędy.
Puchary i nagrody wręczyli zwycięzcom: wicestarosta Zbigniew Hutniczak, wójt jordanowskiej gminy Stanisław Pudo, dyrektorka GOKSiP Gabriela Korbel oraz członkowie komisji konkursowej.

Organizatorem Rejonowego Przeglądu Orkiestr Dętych ECHO byli: Gmina Jordanów, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Toporzysku, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

foto: Janusz Kociołek / GOKSiP Jordanów

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościPrzegląd Orkiestr Dętych ECHO w Toporzysku
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008