Opublikowano: 28 czerwiec 2017 Odsłony: 450

19 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu suskiego rywalizowało ze sobą 25 czerwca 2017 r. na stadionie w Suchej Beskidzkiej podczas V Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych.

Zawody przeprowadzone zostały w 2 kategoriach – dziewcząt (6 drużyn) i chłopców (13 drużyn). Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z Jordanowa, wyprzedzając swoje koleżanki z Juszczyna i Żarnówki. Kolejne miejsca w tej kategorii zajęły Lachowice, Bieńkówka i Toporzysko. W grupie chłopców zwyciężyła MDP z Kukowa. Drugie miejsce zajęła MDP Zachełmna II, a trzecie MDP Juszczyn Polany. Poza podium znalazły się drużyny: Łętownia II, Hucisko, Śleszowice, Bieńkówka, Osielec, Lachowice, Krzeszów, Zachełmna I, Łętownia I, Żarnówka zajmując miejsca w podanej kolejności. Obie grupy startowały w 2 konkurencjach – ćwiczeniach bojowych i biegu sztafetowym. Na ostateczny wynik składały się zsumowane rezultaty.

Puchary i nagrody wręczyli młodym strażakom Starosta Suski Józef Bałos, Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Krzysztof Okrzesik i Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP st. bryg. Piotr Harańczyk. Sędzią głównym niedzielnych zawodów był asp. sztab. Andrzej Gwiazdonik.

Organizatorami V Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych byli: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP przy udziale Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej i Urzędu Miasta Sucha Beskidzka.

foto: Janusz Kociołek

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościPowiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP