Biuro Administracyjno Prawne
Opublikowano: 10 lipiec 2017 Odsłony: 546

Wkrótce rozpoczną się kolejne inwestycje na drogach powiatowych dzięki pozyskaniu przez powiat dotacji w ramach podziału środków rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka powiat otrzymał zapewnienie przyznania dotacji w kwocie 230 000 zł na wykonanie dokumentacji geologiczno - inżynierskiej w ramach zadania pn. „Stabilizacja osuwisk nr 197 i nr 6791 wraz z odbudową drogi powiatowej nr K1677 w miejscowości Osielec” oraz 560 000 zł na remont drogi powiatowej nr 1692K – Zawoja – Podpolice – Sucha Góra w miejscowości Zawoja wraz z remontem przepustów w miejscowości Skawica. Kwota dofinansowania w obu przypadkach wynosi 80% wartości zadania.

Obecnie trwają czynności związane z szybkim wyłonieniem wykonawców inwestycji, które muszą zostać zrealizowane i rozliczone do końca br.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościPromesy na remonty dróg i stabilizację osuwisk