Biuro Administracyjno Prawne
Opublikowano: 17 lipiec 2017 Odsłony: 90

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej informuje, że w dniu 8 sierpnia 2017 roku  o godzinie 10.00 w budynku starostwa przy ul. Kościelnej 5 b odbędzie się konferencja zorganizowana we współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej w ramach kampanii „Wiem co podpisuję”.

Jednym z zadań realizowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej jest przyjmowanie wniosków o interwencję (skarg) abonentów dotyczących usług telekomunikacyjnych oraz wniosków o polubowne zakończenie sporu z operatorami telekomunikacyjnymi, które obecnie nazywają się postępowaniami w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich (tzw. postępowania ADR).

W ramach realizacji tych zadań Urząd Komunikacji Elektronicznej stale otrzymuje pisma od abonentów, szczególnie od osób starszych, które padły ofiarą nieetycznego i nieuczciwego  postępowania przedstawicieli handlowych, pewnej grupy dostawców usług telekomunikacyjnych,  podczas zawierania umów.

Skala tego zjawiska jest dość duża. Aby zapobiec lub przynajmniej w znacznym stopniu ograniczyć występowanie tego zjawiska Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej postanowił podjąć działania edukacyjne, w myśl zasady: lepiej zapobiegać niż walczyć ze skutkami. Takim działaniem jest kampania Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod hasłem „Wiem co podpisuję”.

W czasie  spotkania zostaną przekazane słuchaczom informacje na temat:

• nieuczciwych praktyk stosowanych przez przedstawicieli handlowych podczas zawierania umów,
  • jak ustrzec się od zawarcia niechcianej przez konsumenta umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych,
  • co należy niezwłocznie zrobić, jeżeli już doszło do zawarcia takiej umowy,
  • jakie prawa i obowiązki posiada konsument w związku z zawarciem umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych,
  • kosztów usług SMS Premium oraz sposobów zabezpieczenia się przed wysokim rachunkiem za te usługi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Igor Głuc

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

wiem co podpisuje.pdf

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościKonferencja w ramach kampanii „Wiem co podpisuję”