Opublikowano: 17 lipiec 2017 Odsłony: 485

Przez cztery dni w powiecie suskim odbywał się najdłuższy na południu Polski maraton rowerowy MTB Gwiazda Południa. Była to druga edycja imprezy, której pomysłodawcą jest świetny przed laty kolarz, mistrz Polski i zwycięzca Tour de Pologne Cezary Zamana. Na terenach gmin: Stryszawa, Zawoja oraz Maków Podhalański ścigało się ponad 200 zawodników.

Podczas pierwszego etapu, jazdy indywidualnej na czas (13.07.2017, Stryszawa) na starcie zameldowało się 219 zawodników. Ostatecznie trudy czterodniowego maratonu, w którym można było startować na dystansie długim (łącznie: 144 km) lub krótkim (łącznie: 91 km), wytrzymało 208 kolarzy.

Gwiazda Południa to nie tylko wyścig główny, ale także zawody dla najmłodszych. Podczas gdy kolarze zmagali się z trudami kolejnych etapów, o wiele młodsi zawodnicy pokonywali kolejne dystanse w Zawoi, Makowie oraz Stryszawie.

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej po raz drugi wsparło organizację Gwiazdy Południa wspólnie z trzema wymienionymi na wstępie gminami. Już w pierwszym dniu zawodów jego uczestnicy zaopatrzyli się w specjalnie przekazane przez powiat mapki turystyczne i foldery

Starosta Józef Bałos uroczyście otworzył pierwszy etap w Stryszawie, wręczał także w ostatnim dniu zmagań medale dla najlepszych kolarzy w klasyfikacji generalnej w Makowie Podhalańskim. Wśród nagradzanych w poszczególnych kategoriach znaleźli się i reprezentanci z naszego powiatu zrzeszeni w klubie UKS Zawojak Zawoja. W kategorii MM5 triumfował Stanisław Pająk, a w kategorii MM1 Mateusz Maciążka. Drugi w kategorii MM1 był Grzegorz Hajda, a trzeci Wojciech Maciążka. Na drugim miejscu swój udział w kategorii MM2 zakończył Bartosz Smyrak.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościGwiazda Południa ponownie zabłysła w Powiecie Suskim