aktualności :
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji
ROOT» Kategoria: Aktualności Starostwa
Opublikowano: 14 sierpień 2017 Odsłony: 1089

W dniach 10-12 sierpnia 2017 r. w Bukowinie Tatrzańskiej obył się 51. Festiwal Folkloru Polskiego 51. „Sabałowe Bajania”.

 

W przesłuchaniach konkursowych wzięła udział mocna reprezentacja powiatu suskiego, w większości złożona z laureatów majowej edycji „Podbabiogórskich Podłazów” - Powiatowego Konkursu Gawędziarzy, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych. Od kilku lat nasi reprezentanci odnoszą w bukowiańskim festiwalu znaczące sukcesy. Nie inaczej było w tym roku. Na scenie „Domu Ludowego”, który jest w tych dniach spotkaniem mistrzów, zwycięzców wielu regionalnych imprez folklorystycznych, oraz miejscem, gdzie młodzi adepci sztuki ludowej mogą nabierać odwagi do dalszej pracy, nagrodzeni za swoje występy zostali:

- w konkursie gawędziarzy, w kategorii dorosłych Szymon Gigoń z Zawoi za zajęcie 3 miejsca, a w kategorii młodzieżowej Anna Stopa z Osielca, również za 3 miejsce;

- w konkursie instrumentalistów w kategorii dorosłych jedno z równorzędnych 1. miejsc zajął Jakub Guzik z Juszczyna, jedno z 2. miejsc Aleksander Nowak z Osielca a jedno z 3. miejsc Wojciech Kubasiak z Suchej Beskidzkiej. W kategorii młodzieżowej instrumentalistów 2. miejsce zajął Samuel Guzik z Juszczyna, a Wojciech Marek ze Skawicy był jednym ze zdobywców 3. miejsca. Wśród dziecięcych instrumentalistów równie dobrze zaprezentowali się Maciej Kubasiak z Suchej Beskidzkiej – zajął równorzędne 1. miejsce i Krzysztof Kubuszek z Bieńkówki (2. miejsce);

- w konkursie śpiewu solowego, w kategorii młodzieżowej 1. miejsce zajęła Kinga Ruszkiewicz ze Skawicy, a w konkursie śpiewu grupowego jedno z 2. miejsc wśród dorosłych zajęła grupa śpiewacza z Zespołu Regionalnego „Zbyrcok” z Juszczyna , jedno z 3. miejsc dla grupy śpiewaczej „Cieślica” z Zawoi. W kategorii młodzieżowej śpiewu solowego jedno z 2. miejsc przypadło grupie śpiewaczej z zespołu „Juzyna z Zawoi. Bardzo dobrze wypadły w „Sabałowych Bajaniach” najmłodsze grupy śpiewacze z Podbabiogórza. Pierwsze miejsce zajęła dziewczęca grupa śpiewacza z zespołu regionalnego „Mała Polana Makowska”, a drugie grupa śpiewacza z zespołu „Zbójnik” ze Skawicy.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościZ sukcesami w Bukowinie Tatrzańskiej
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008