Opublikowano: 20 wrzesień 2017 Odsłony: 479

Uczniowie z sześciu szkół z powiatu suskiego z klas 1-3, piętnastu szkół podstawowych z klas 4-6, trzynastu z klas 7 oraz 2 i 3 gimnazjów oraz trzech szkół średnich wzięli udział w VI Zawodach Pływackich o Puchar Starosty Suskiego, które odbyły się we wtorek 19 września w krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej.

Zawody oraz jednocześnie cały rok szkolny 2017/2018 współzawodnictwa sportowego w powiecie suskim, otworzył starosta suski Józef Bałos. A potem zaczęło się wielkie ściganie na dystansach 25 metrów (najmłodsi uczestnicy zawodów z klas 1-3 ) w stylach: klasycznym, dowolnym i grzbietowym oraz 50 metrów (pozostali uczniowie) w trzech wymienionych wcześniej stylach oraz motylkowym.

Do wygrania były dyplomy oraz medale indywidualne dla najlepszych trójek w poszczególnych stylach. Dekoracji dokonywali: starosta oraz Łukasz Miklusiak - przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Suchej Beskidzkiej oraz Piotr Staszak - wiceprzewodniczący PSZS.

Podczas zawodów prowadzona była także klasyfikacja drużynowa, w której uczniowie punktowali w zależności od zajętego miejsca w danym stylu. Po zsumowaniu punktów Puchary Starosty Suskiego trafiły do: Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej (wygrana w klasyfikacjach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej) oraz LO w Suchej Beskidzkiej (wygrana w klasyfikacji szkół średnich).

Na jeszcze bardziej obszerniejszą relację oraz fotogalerię oraz komplet wyników zapraszamy na: sport.powiatsuski.pl

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościVI Zawody Pływackie o Puchar Starosty Suskiego