Opublikowano: 25 październik 2017 Odsłony: 203

Ze słowacką Oravską Polhorą, miejscowością położoną po południowej stronie Babiej Góry, powiat suski współpracuje już od szeregu lat. Dobre partnerskie relacje zaowocowały m.in. realizacją kilku wspólnych projektów transgranicznych. W tym roku Oravska Polhora została zwycięzcą ogólnosłowackiego konkursu „Wieś roku 2017”.

Podsumowanie tego prestiżowego konkursu naszych sąsiadów odbyło się 19 października. Do Oravskej Polhory, w której odbyła się finałowa gala zjechali laureaci konkursu z całej Słowacji. Na uroczystość wręczenia nagród zaproszone zostały też władze powiatu suskiego, a starosta Józef Bałos, występując na scenie m.in. obok słowackiego ministra środowiska László Sólymosa, złożył gratulacje i podziękował za dotychczasową współpracę wójtowi Michałowi Strnalowi. W uroczystej gali uczestniczyli także wicestarosta Zbigniew Hutniczak oraz przedstawiciele podbabiogórskich samorządów wójtowie Rafał Lasek i Marcin Pająk.
Warto podkreślić, że również w tym roku wspólnie z Oravską Polhorą suskie starostwo realizuje dwa projekty. Pierwszy z nich pn. „Na dudziarską nutę” umożliwia dzieciom z powiatu naukę gry na tradycyjnych instrumentach muzycznych i trwa od lutego br. Realizacja drugiego projektu pn. „Promocja babiogórskiego dziedzictwa kulturowo – przyrodniczego” rozpocznie się w grudniu.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościSłowacki partner powiatu nagrodzony