Opublikowano: 13 listopad 2017 Odsłony: 143

W sobotnie popołudnie 11 listopada w Sali Rycerskiej suskiego zamku odbył się koncert finałowy X Festiwalu Pieśni Patriotycznej „To Polska Moja Ojczyzna”, który był ostatnim akordem obchodów Święta Niepodległości w stolicy powiatu. Występy laureatów oglądane przez licznie zgromadzoną publiczność, poprzedzone zostały eliminacjami przeprowadzonymi 3 listopada.

To właśnie wtedy sobotni wykonawcy wyłonieni zostali przez komisję konkursową pracującą w składzie: Edward Sochacki – polonista, przewodnicząca jury, Maciej Leśniak – muzyk, instrumentalista oraz Zbigniew Kowalski – muzyk, instrumentalista. Komisja wysłuchała 11 solistów i 12 zespołów w 3 kategoriach: dziecięcej, młodzieżowej i dorosłych /łącznie ok. 180 osób/. Przy ocenie, oprócz wrażeń estetycznych, brane pod uwagę były następujące kryteria: tematyka prezentowanego utworu, dykcja, intonacja, zgodność rytmiczna oraz zaangażowanie i ekspresja. W wyniku obrad, komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:
w kategorii dziecięcej

SOLIŚCI:
I miejsce – WIKTORII TRZOP ze SP w Jachówce; instruktor Renata Jurek,
II miejsce – OLIWII GŁOWACZ – ze SP w Baczynie; instruktor Elżbieta Fidelus,
III miejsce – nie przyznano
wyróżnienie – MARII PROROK– ze SP  w Tarnawie Dolnej; instruktor Justyna Rymarczyk.

ZESPOŁY:
I miejsce – Dziecięcemu Zespołowi Regionalnemu „MALIKOWSKI GROŃ” z SP w Grzechyni; instruktor Agnieszka Bernacka,
II miejsce – Zespołowi Wokalnemu - ze SP nr 1 w Budzowie; instruktor Elżbieta Trzop.
III miejsca Zespołowi Wokalnemu ze SP w Śleszowicach; instruktor: Jolanta Pływacz,
wyróżnienie – Zespołowi Cantare ze Szkoły Podstawowej w Baczynie; instruktor Elżbieta Fidelus

w kategorii młodzieżowej:

SOLIŚCI:
I miejsce - PAULINIE KANIK – z SP nr 1 w Budzowie /klasa gimnazjalna/; instruktor Elżbieta Trzop,
II miejsce – Natalii Kruźlak – z SP nr 1 w Budzowie /klasa gimnazjalna/; instruktor Elżbieta Trzop,
III miejsce – DAGMARZE STYPULE – z SP w Tarnawie Dolnej /klasa gimnazjalna/; instruktor Rymarczyk Justyna,
wyróżnienie – GABRIELI BOGACZ – z ZS im. W.Witosa w Suchej Beskidzkiej; instruktor Marek Stasiak.

ZESPOŁY:
I miejsce – zespołowi ZWOLNIENI z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Suchej Besk.; instruktor Iwona Kołodziejczyk-Gurdek,
II miejsce – ZESPOŁOWI WOKALNO-INSTRUMENTALNEMU ze
SP w Budzowie /klasy gimnazjalne/; instruktor Elżbieta Trzop,
III miejsce – Zespołowi Muzycznemu ze SP nr 1 w Suchej Besk. /klasy gimnazjalne/; instruktor Małgorzata Kubieniec.

w kategorii dorosłych

I miejsce – Kołu Gospodyń MIODUSZYNA z Gminnego Centrum Kultury i
Czytelnictwa w Zembrzycach; instruktor Barbara Cyganik.

Laureatom festiwalu nagrody wręczali sekretarz powiatu Krzysztof Kołacz oraz przewodniczący suskiej miejskiej rady Bogusław Ćwiękała wraz z wiceprzewodniczącym Krystianem Krzeszowiakiem.
Organizatorem Festiwalu był Miejski Ośrodek Kultury - Zamek w Suchej Beskidzkiej przy współudziale Starostwa Powiatowego.
Organizatorzy oraz jury konkursu dziękują wszystkim wykonawcom oraz instruktorom za  zaangażowanie i ogromną pracę włożoną w przygotowanie repertuaru do festiwalu.

opr./foto Janusz Kociołek

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościX Festiwal Pieśni Patriotycznej