Opublikowano: 19 marzec 2018 Odsłony: 242

15 marca br. w sali rycerskiej zamku suskiego odbyły się eliminacje powiatowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W eliminacjach tych, w kilku kategoriach, zaprezentowali się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu, a ich sceniczne występy oceniało jury w składzie: Ewa Romaniak – aktorka scen krakowskich i Andrzej Róg – aktor, reżyser, scenarzysta.

Poniżej zamieszczamy wyniki konkursu.

Jury postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

*w kategorii „Turniej Recytatorski”
I miejsce – Annie Polak z Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie (instruktor: Monika Hopciaś),
II miejsce – Wioletcie Zembol z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Suchej Beskidzkiej (instruktor: Małgorzata Skawińska),
III miejsce – Paulinie Wójcik z Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie (instruktor: Barbara Kasza),
wyróżnienie - Julii Borys z Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie (instruktor: Monika Hopciaś);

*w kategorii „Wywiedzione ze słowa”
nominację do etapu rejonowego – Karinie Syc z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Suchej Beskidzkiej (instruktor: Izabela Korzec);

*w kategorii „Teatr Jednego Aktora”
nominację do etapu rejonowego – Katarzynie Dzidek z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Suchej Beskidzkiej (instruktor: Małgorzata Skawińska);

*w kategorii „Poezja Śpiewana”
I miejsce – Weronice Michaś z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Suchej Beskidzkiej (instruktor: Dagmara Książek-Lisicka).

Do udziału w eliminacjach na szczeblu rejonowym, które odbędą się 9 i 10 kwietnia 2018 r. w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, jury postanowiło wytypować zdobywców I, II i III miejsca z „Turnieju Recytatorskiego”, tj. Annę Polak, Wiolettę Zembol i Paulinę Wójcik, zdobywczynię I miejsca w „Poezji Śpiewanej”, tj. Weronikę Michaś oraz Karinę Syc (”Wywiedzione ze Słowa”) i Katarzynę Dzidek („Teatr Jednego Aktora”).

fot. MOK Zamek

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościRecytacje na zamku