aktualności :
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji
ROOT» Kategoria: Aktualności Starostwa
Opublikowano: 26 marzec 2018 Odsłony: 780

W Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej odbyła się 22 marca br. druga edycja Powiatowych Warsztatów Teatralnych ,,Teatralia 2018’’.

Podczas warsztatów gimnazjaliści z powiatu suskiego wspólnie z licealistami zgłębiali tajniki aktorstwa pod opieką instruktorów teatralnych, absolwentów suskiego LO - Dariusza Pieróga, studenta Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, oraz Anny Nieciąg, studentki Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku. Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności aktorskie oraz przygotowali autorskie etiudy artystyczne, które zaprezentowali w konkursie. Wszystkie sceniczne prezentacje przykuwały uwagę widzów niezwykłą pomysłowością.
Jury w składzie: Katarzyna Głuc (koordynator warsztatów), Anna Nieciąg i Dariusz Pieróg rozstrzygnęło konkurs odbywający się w dwóch kategoriach.
W kategorii – etiuda aktorska w wykonaniu grupy teatralnej z gimnazjum kolejne miejsca zajęli:
1.miejsce - „Synapsy” (reprezentanci Zespołu Szkoły i Schroniska w Stryszawie);
2. miejsce - „Marionetki” (reprezentanci Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim);
3. miejsce - „Parawan” (reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej).
W kategorii – osobowość sceniczna jury wyróżniło Karinę Syc i Angelicę Migas - uczennice Liceum Ogólnokształcącego nr I w Suchej Beskidzkiej.
Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej wręczyli wicestarosta Zbigniew Hutniczak i dyrektor liceum Anna Sala. Dodatkowo instruktorzy nagrodzili zwycięzców także gratisowymi biletami na spektakl w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.
,,Teatralia 2018” są nowatorską formą zajęć dydaktycznych, które wyzwalają kreatywne postawy utalentowanej artystycznie młodzieży. Udowodniły, że zarówno wśród gimnazjalistów, jak i licealistów, jest wielu młodych utalentowanych aktorów.
Tegorocznym warsztatom teatralnym patronowało motto: „Życie to pasja. Teatr to pasja”, które  koresponduje z  innowacją pedagogiczną ,,Życie to pasja”, realizowaną w liceum w ramach projektu z programu ERASMUS + ,,The best teaching strategies for the educational success”.
Organizatorami warsztatów było suskie liceum wraz ze Starostwem Powiatowym.

fot. Janusz Kociołek

 

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościDruga edycja "Teatraliów"
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008