aktualności :
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji
ROOT» Kategoria: Aktualności Starostwa
Opublikowano: 26 marzec 2018 Odsłony: 884

23 marca 2018 roku w Zespole Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim odbył się XVII Turniej Wiedzy o Sztukach Plastycznych "Sekrety Sztuki".

Turniej ma na celu pobudzanie aktywności twórczej młodzieży gimnazjalnej w zakresie działań plastycznych, sprawdzenie wiadomości z historii sztuki, konfrontację wiedzy i umiejętności z młodzieżą innych szkół, rozbudzenie świadomości plastycznej i wrażliwości na dzieło sztuki. Główna tematyka tegorocznej edycji turnieju nawiązywała do obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę i, dodatkowo, dla wsparcia idei ochrony środowiska podjęty został temat problemu usuwania azbestu w naszym powiecie, bowiem turniej od lat wpisuje się w działania edukacyjne podejmowane w ramach programu ochrony środowiska realizowanego przez Wydział Środowiska Powiatu Suskiego.
W tym roku uczestnicy mieli za zadanie wykonać:
1. Pracę malarską przedstawiającą wylosowaną przez uczestników postać historyczną.
2. Prezentację multimedialną na zadany temat dotyczący twórczości i życia malarzy polskich.
3. Plakat promujący program usuwania azbestu w naszym powiecie (szkodliwość azbestu, zasady usuwania azbestu).
W turnieju wzięło udział 8 ekip reprezentujących: Gimnazjum w Juszczynie, Gimnazjum w Budzowie, Szkołę Podstawową w Toporzysku, Szkołę Podstawową w Grzechyni, Szkołę Podstawową w Białce, Szkołę Podstawową w Bystrej Podhalańskiej, Zespół Szkół w Makowie Podhalańskim, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lachowicach. Konkursowe prace oceniane były przez komisję pracującą w składzie: Zbigniew Kowalski - plastyk oraz nauczyciele ZS im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim: Sylwia Zadora - historyk, Katarzyna Biedrawa - plastyk, Danuta Nitoń-Kwak - plastyk. Komisja posiłkując się określoną punktacją oceniła ekipy na wszystkich etapach turnieju i przyznała:
I miejsce:  Szkole Podstawowej w Bystrej Podhalańskiej,
II miejsce:  Gimnazjum w Budzowie,
III miejsce:  Zespołowi Szkół w Makowie Podhalańskim.
Turniej uatrakcyjnił pokaz stylizacji postaci przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół im. św. Jana Kantego.    
Nagrody dla uczestników turnieju ufundowało Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, a materiały plastyczne wykorzystane w czasie turnieju zasponsorowali: Burmistrz Gminy Maków Podhalański i firma TOMAR z Białki.

fot. Janusz Kociołek

 

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościXVII "Sekrety Sztuki"
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008