Biuro Administracyjno Prawne
Opublikowano: 10 kwiecień 2018 Odsłony: 811

26 marca 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej odbył się X jubileuszowy Powiatowy Konkurs Geograficzny. W tym roku organizatorzy postanowili uczcić 100 – lecie nawiązania relacji dyplomatycznych z USA proponując temat przewodni: „Ochrona przyrody w Polsce i USA na przykładzie wybranych parków narodowych”.

Do rywalizacji zgłosiło się 15 drużyn, których zadaniem było rozwiązać test oraz odpowiadać na pytania prezentowane w formie slajdów.  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała trzyosobowa komisja w składzie: Maciej Mażul, Tomasz Urbaniec reprezentujący Babiogórski Park Narodowy oraz Andrzej Danel przedstawiciel PTTK w Suchej Beskidzkiej. W uroczystym finale uczestniczył wicestarosta suski Zbigniew Hutniczak, który pogratulował uczestnikom obszernej wiedzy i wręczył laureatom nagrody.  Na zakończenie dyrektor liceum Anna Sala podziękowała wszystkim uczniom za udział w zmaganiach i zaprosiła do uczestnictwa w kolejnej edycji.

Wyniki konkursu

Uczniowie szkół podstawowych (klasy gimnazjalne)

I miejsce – Zespół Szkół w Zawoi Wilcznej  (Karina Szczurek, Ewelina Kozina, Arkadiusz Skocz)

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Budzowie (Jolanta Nieckula, Faustyna Liszka, Marzena Pająk)

III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łętowni (Anna Miernik, Wiktoria Worwa, Tomasz Hanusiak)

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce – Zespół Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie (Dominik Plewa, Szymon Sikora, Jakub Kołodziejczyk)

II miejsce – Zespół Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim (Anna Cebula, Anita Mirocha, Inga Warchoł)

III miejsce – Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej (Justyna Pochopień, Daniel Marek, Bartłomiej Łaciak).

Patronat nad konkursem sprawowało  Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, Babiogórski Park Narodowy i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

(opr. WK)

(foto - LO)

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościPowiatowy konkurs geograficzny