Opublikowano: 27 kwiecień 2018 Odsłony: 711

26 kwietnia 2018 r. w Budzowie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Uczniów Szkół Gimnazjalnych. Wzięło w nim udział 24 recytatorów najlepszych recytatorów ze szkół z terenu poszczególnych gmin powiatu suskiego.

Recytacje gimnazjalistów oceniała komisja konkursowa pracująca w składzie: Ewa Romaniak - aktorka teatralna i filmowa, Andrzej Róg – aktor Teatru STU w Krakowie oraz Małgorzata Skawińska – polonistka, nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego nr I w Suchej Beskidzkiej.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji komisja postanowiła przyznać:

I miejsce – Tymoteuszowi Jezutkowi (Szkoła Podstawowa w Zawoi Wilcznej),

II miejsce – Emilii Suwaj (Szkoła Podstawowa w Lachowicach),

III miejsce - Klaudii Kufel (Szkoła Podstawowa w Toporzysku)

oraz

dwa wyróżnienia – Agacie Chrząszcz (Zespół Szkoły i Schroniska w Stryszawie) i Ewelinie Kozinie (Zawoja).

Laureaci konkursu – a także wszyscy jego pozostali uczestnicy – otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczyli wójt gminy Budzów Jan Najdek, dyrektor BiOAK Gminy Budzów Danuta Kawa oraz członkowie komisji konkursowej. Dziękując wszystkim za udział w konkursie dyrektor Danuta Kawa podkreśliła z żalem, że to już ostatnie takie spotkanie recytujących gimnazjalistów z naszego powiatu w dotychczasowej formule. Zmiany wymusza reforma oświatowa.

Konkurs zorganizowany został przez Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

fot. M. Leśniakiewicz

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościKonkurs Recytatorski Gimnazjalistów