Opublikowano: 11 czerwiec 2018 Odsłony: 108

Mieszkańcy Łętowni oraz goście, którzy zawitali do tej miejscowości, mieli okazję w niedzielę 10 czerwca 2018 r. uczestniczyć w XXIV Rejonowym Przeglądzie Orkiestr Dętych "ECHO", będącym jednocześnie eliminacją do XLI Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych "Echo Trombity".

Na scenie wystąpiło 7 orkiestr z powiatu suskiego oraz 1 orkiestra z powiatu myślenickiego.
Występy orkiestr oceniane były przez Komisję Konkursową w składzie: płk Bernard Król, kpt. Stefan Żuk, Zbigniew Cabała.
Po obejrzeniu i wysłuchaniu wszystkich prezentacji, Komisja postanowiła przyznać w ramach rywalizacji orkiestr z powiatu suskiego:
- I miejsce i Puchar Starosty Suskiego, który wręczył w jego imieniu Ryszard Hadka, przewodniczący Rady Powiatu Suskiego - Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP w Naprawie,
- II miejsce i Puchar Wójta Gminy Jordanów - Stowarzyszeniu Orkiestra Dęta "RYTM" z Zembrzyc,
- III miejsce i Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Jordanów - Miejskiej Orkiestrze Dętej z Suchej Beskidzkiej,
- Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie za prezentację i grę w marszu - Orkiestrze OSP w Łętowni.
Wszystkie wymienione orkiestry oraz Orkiestra Dęta OSP Gminy Stryszawa i Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Tenczynie (powiat myślenicki) zostały zakwalifikowane do udziału w XLI Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych "Echo Trombity".
W tegorocznej edycji przeglądu osobno oceniano także orkiestry Ochotniczych Straży Pożarnych, których zaprezentowało się pięć. Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Suchej Beskidzkiej za prezentację i grę w marszu otrzymała Orkiestra OSP w Łętowni, a Puchar Prezesa Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Suchej Beskidzkiej - Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Naprawie. Puchary nagrodzonym orkiestrom, które będą reprezentowały powiat suski podczas Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr OSP, wręczył mł. bryg. mgr inż. Krzysztof Okrzesik, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.
Po zakończeniu rywalizacji orkiestr miała miejsce część artystyczna, podczas której wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Łętowni, cheerleaderki i grupa baletowa GOKSiP z Łętowni, mażoretki "Krople" i "Kropelki" z Naprawy oraz festyn z zespołem "Smrecki".
Głównym organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, a współorganizatorami: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, Wójt Gminy Jordanów, Ochotnicza Straż Pożarna w Łętowni i Koło Gospodyń Wiejskich w Łętowni.

fot. J.Kociołek / GOKSiP Jordanów

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościXXIV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych "Echo"