Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej - Powiat Suski - Podbabiogórze - Powiat z promesą na remonty dróg
Opublikowano: 01 sierpień 2018 Odsłony: 155

Wicestarosta Zbigniew Hutniczak odebrał wczoraj (31.08.2018) z rąk wojewody małopolskiego Piotra Ćwika promesę o wysokości 2.540.000 zł. Kwota ta stanowić będzie do 80% kosztów poniesionych przez powiat na planowane remonty drogi Zawoja – Podpolice – Sucha Góra w Zawoi i Skawicy oraz drogi Skawica – Warty – Juszczyn w Skawicy i Juszczynie.

Przyznane powiatowi suskiemu fundusze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczonej na dofinansowanie usuwania skutków klęsk żywiołowych w Małopolsce w latach 2009-2017. Powiatowe drogi, na których remont starostwo suskie dostało dofinansowanie, zniszczone zostały podczas oberwania chmury, jakie nawiedziło gminę Zawoja w lipcu 2017 roku. Podczas spotkania z wojewodą promesy odebrali przedstawiciele samorządów z powiatów: wadowickiego, krakowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, myślenickiego, suskiego i miechowskiego. Wysokość promesy dla powiatu suskiego była drugą pod względem wartości.

Relację ze spotkania można obejrzeć na stronie krakowskiej TVP pod adresem: http://krakow.tvp.pl/38307005/kolejne-promesy-dla-samorzadow-na-usuwanie-skutkow-klesk-zywiolowych

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościPowiat z promesą na remonty dróg