Opublikowano: 16 październik 2018 Odsłony: 221

Sejmik Województwa Małopolskiego na swoim posiedzeniu w dniu 15.10.2018 r. podjął uchwałę w sprawie dokonania darowizny na rzecz Powiatu Suskiego budynku byłego Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, będącego własnością województwa, a obecnie stanowiącego część kompleksu Liceum Ogólnokształcącego w Suchej Beskidzkiej.

Goszczący na posiedzeniu sejmiku starosta Józef Bałos podziękował radnym wojewódzkim za podjęcie tej ważnej dla powiatu decyzji. Otrzymał również zapewnienie władz województwa o rychłym przygotowaniu stosownej umowy darowizny.

Trwające ponad 3 lata starania władz powiatu o pozyskanie tej nieruchomości zakończyły się więc sukcesem, dzięki czemu teraz sprawniej będzie można zarządzać licealnym kompleksem. Pokaźnie wzrosła też wartość mienia będącego własnością powiatu.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościPowiat bogatszy o nowy obiekt