Opublikowano: 15 listopad 2018 Odsłony: 241

29 uczestników zmagało się z trudnymi, pełnymi ortograficznych pułapek, tekstami dyktand przygotowanych specjalnie dla nich przez dr Ewę Biłas–Pleszak z Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Potyczki z regułami i zasadami pisowni języka polskiego uczniów, którzy z całego powiatu zjechali 14 listopada 2018 r. do Liceum Ogólnokształcącego nr I w Suchej Beskidzkiej, by wziąć udział w XVII Powiatowym Dyktandzie Ortograficznym, obserwowała i następnie oceniała komisja konkursowa pracująca w składzie: dr Ewa Biłas-Pleszak – Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego (przewodnicząca komisji), dr Mariusz Pleszak – III Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Katowicach oraz nauczycielki Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Suchej Beskidzkiej: Małgorzata Skawińska i Bernadeta Ewa Kot.

Po sprawdzeniu wszystkich prac konkursowych komisja wyłoniła laureatów, a zostali nimi:

W kategorii dziecięcej (szkoły podstawowe):

I miejsce – Wiktor Kostka – Szkoła Podstawowa w Sidzinie

II miejsce – Dominika Pindel – Szkoła Podstawowa w Łętowni

III miejsce – Jan Święchowicz – Szkoła Podstawowa w Jordanowie

W kategorii młodzieżowej (klasy gimnazjalne i szkoły średnie):

I miejsce – Justyna Kołodziejczyk – LO im. H. Kołłątaja w Jordanowie

II miejsce – Aleksandra Ślusarz – LO nr I im. M. Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej

III miejsce – Anna Koper – Szkoła Podstawowa w Białce

Głównym organizatorem Powiatowego Dyktanda był Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie przy współpracy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Suchej Beskidzkiej i Starostwa Powiatowego.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościPowiatowe Dyktando