Opublikowano: 18 marzec 2019 Odsłony: 1128

15 marca 2019 r. w sali rycerskiej suskiego zamku odbyły się eliminacje powiatowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięli w nich udział uczniowie szkół ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych) z terenu powiatu suskiego, którzy zaprezentowali swoje umiejętności, występując w dwóch kategoriach określonych w regulaminie konkursu, tzn. w „Turnieju recytatorskim” i „Teatrze jednego aktora”.

Sceniczne prezentacje uczestników konkursu oceniane były przez jury pracujące w składzie: Andrzej Róg - aktor, reżyser, scenarzysta, Ewa Romaniak – aktorka scen krakowskich.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jurorzy postanowili przyznać następujące miejsca w kategorii „Turniej recytatorski”:

I miejsce - Annie Polak (Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie),
II miejsce - Kindze Chowaniec (Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej B.),
ex aequo III miejsce - Julii Borys (Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie) i Joannie Głuc (Liceum Ogólnokształcące nr 1. w Suchej B.),
wyróżnienie - Aleksandrze Jopek (Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej B.).
Do udziału w eliminacjach na szczeblu rejonowym, które odbędą się 1 i 2 kwietnia 2019 r. w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, jury postanowiło wytypować laureatów I, II i III miejsc.

Nominację do eliminacji na szczeblu rejonowym otrzymała także Katarzyna Dzidek (Liceum Ogólnokształcące nr 1. w Suchej B.) w kategorii "Teatr Jednego Aktora". W związku z tym, że była ona jedyną uczestniczką występującą w tej kategorii, komisja konkursowa nie przyznała w tym przypadku miejsc.

Organizatorami eliminacji powiatowych 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego byli: Miejski Ośrodek Kultury-Zamek w Suchej Beskidzkiej i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

foto: MOK-Zamek Sucha Beskidzka

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościEliminacje powiatowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego