Opublikowano: 26 marzec 2019 Odsłony: 326

21 marca 2019 r. w Budzowie odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych klas VI-VIII oraz III klas Gimnazjów. Wzięło w nim udział 32 uczniów z terenu powiatu suskiego.

Występy recytatorów oceniała komisja konkursowa w składzie: Andrzej Róg (aktor Teatru STU w Krakowie), Ewa Kawończyk (nauczycielka języka polskiego w ZS im. W.Goetla w Suchej Beskidzkiej), Marzena Polak (nauczycielka języka polskiego w LO nr I w Suchej Beskidzkiej).

Wyniki konkursu:

Kategoria - klasy VI-VII szkół podstawowych
I miejsce - Paulina Kołacz (SP Bieńkówka)
II miejsce - Julia Durmała (SP2 Sucha Beskidzka)
III miejsce ex aequo - Alicja Bałos (SP Wieprzec) i Emilia Urbaniec (ZSiSM Stryszawa)
wyróżnienie - Emilia Szczepaniak (SP Bieńkówka)

Kategoria - klasy VIII szkół podstawowych i III gimnazjów
I miejsce - Emilia Talaga (ZS Zembrzyce)
II miejsce - Mateusz Chorąży (SP Bystra Podhalańska)
III miejsce - Karolina Jaszek (ZS Lachowice)
wyróżnienia - Dominika Lenart (ZS Krzeszów) i Małgorzata Tatara (SP1 Sucha Beskidzka)

Organizatorami konkursu byli: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościKonkurs recytatorski w Budzowie