Opublikowano: 16 kwiecień 2019 Odsłony: 180

W Niedzielę Palmową w kościele św. Apostołów Filipa i Jakuba w Osielcu odbył się Koncert Pieśni Wielkopostnych STABAT MATER. W tym kulturalnym wydarzeniu organizowanym od szeregu lat w jordanowskiej gminie w niedzielę rozpoczynającą Wielki Tydzień wzięły w tym roku udział: Schola Parafialna z Osielca, chór VOX CORDIS z Bystrej Podhalańskiej prowadzony przez Monikę Smętek oraz chór VOX ALTISONO z Osielca dyrygowany przez Ksenię Miśkiewicz.

W programie koncertu, którego nazwa nawiązuje do średniowiecznego motywu Matki Bolesnej, Obolałej, stojącej pod krzyżem, znalazły się pieśni wielkopostne z różnych okresów historycznych. Pieśni te są mocno wpisane w polską tradycję religijną i czas Wielkiego Postu, będący okresem przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Wśród gości uczestniczących w koncercie byli m.in. Starosta Suski Józef Bałos, Przewodniczący Rady Powiatu Suskiego Ryszard Hadka oraz Wójt Gminy Jordanów Artur Kudzia.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościKoncert "STABAT MATER" w Osielcu