Opublikowano: 16 kwiecień 2019 Odsłony: 401

15.04.2019 r. strażacy z OSP Maków Podhalański Dolny odwiedzili Pałac Prezydencki, gdzie przyjęła ich Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda. W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyła też działająca przy OSP reprezentacja Strażackiego Koła Gospodyń - pierwsza w Polsce tego typu organizacja, a także delegacja z naszego powiatu w osobach Starosty Suskiego Józefa Bałosa i Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Krzysztofa Okrzesika, którym towarzyszył radny wojewódzki Filip Kaczyński.

Podczas wizyty najmłodsi strażacy, członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, mieli okazję zaprezentować ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pani Prezydentowa, dziękując im, powiedziała: "Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszej wiedzy i umiejętności, ale też podziękowania i brawa dla tych, którzy Was szkolą" (cyt. za: serwis Prezydent.pl). Następnie "dzieci opowiedziały o ćwiczeniach, które przeszły w ostatni weekend, regularnym udziale w zbiórkach i mundurach, na które z dumą zapracowały. Z kolei one dowiedziały się jakie jest przeznaczenie sal reprezentacyjnych Pałacu Prezydenckiego, skąd pochodzą dzieła sztuki, które mogły podziwiać podczas zwiedzania oraz gdzie mieszka Para Prezydencka" (cyt. za: serwis Prezydent.pl). Był też czas na rozmowy z członkami delegacji powiatu.

Na zakończenie spotkania Pierwsza Dama w imieniu własnym i Prezydenta RP Andrzeja Dudy (przebywał w tym czasie w Bośni) złożyła gościom przybyłym z wizytą życzenia spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.

zdjęcia z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP, autor: Grzegorz Jakubowski

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościZ wizytą u Pierwszej Damy