aktualności :
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji
ROOT» Kategoria: Aktualności Starostwa
Opublikowano: 02 maj 2019 Odsłony: 2031

Pogoda, niestety, pokrzyżowała nieco plany organizatorów tegorocznego Powiatowego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych. We wtorek, 30.04.2019 r., zamiast na makowskiej estradzie, najmłodsze regionalne zespoły Podbabiogórza prezentowały się w sali widowiskowej remizy OSP w Makowie Podhalańskim.

Jednak pomimo kaprysów wiosennej aury dopisała zarówno publiczność, jak i same zespoły, które stanęły na wysokości zadania i wystąpiły z ciekawymi programami.
Konkursowe występy oceniało jury pracujące w składzie: dr Dorota Majerczyk (etnolog i etnomuzykolog), Zofia Bugajska (regionalistka) oraz Andrzej Peć (etnograf).
W ocenie jurorów najlepszym zespołem wtorkowego przeglądu była "Mała Ziemia Suska" z Suchej Beskidzkiej. Druga nagroda w tej kategorii przyznana została "Małej Polanie Makowskiej" z Makowa Podhalańskiego, a wyróżnienie "Kojsowiockom" z Kojszówki.
W kategorii muzyk ludowych dwa równorzędne drugie miejsca zajęły kapele: "Zbyrcocek" z Juszczyna i "Makowscy Muzykanci" z Makowa Podhalańskiego, a trzecie kapela z Suchej Beskidzkiej. Jury nagrodziło również grającego na dudach Dominika Witka z Grzechyni.
Organizatorami imprezy byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Podhalańskim i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościVII Powiatowy Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008