aktualności :
Biuro Administracyjno Prawne
ROOT» Kategoria: Aktualności Starostwa
Opublikowano: 16 maj 2019 Odsłony: 1649

10 maja 2019 r. na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego przeprowadzono powiatowe ćwiczenia jednostek straży pożarnej, które miały na celu doskonalenie umiejętności organizacji działań ratowniczo - gaśniczych podczas pożarów lasu. W akcji uczestniczyły zastępy Jednostek Ratowniczo Gaśniczych PSP z Suchej Beskidzkiej, Zakopanego i Nowego Targu, a także jednostki OSP z terenu powiatu suskiego.

 

Głównym celem ćwiczeń było utrzymanie ciągłości podawania wody o wydajności 4000 l/min przez 10 min. Do tego celu wykorzystano 8 pomp Niagara, które ułożono w pobliskim potoku. Dodatkowo woda była dowożona z położonego kilkaset metrów niżej zbiornika przeciwpożarowego i przetłaczana do dwóch większych samochodów i dalej trzema liniami zasilającymi do kolejnych wozów na odległość kilkuset metrów.

W organizację ćwiczeń zaangażowany był również Wydział Bezpieczeństwa, Administracji i Spraw Obywatelskich suskiego starostwa, który odpowiadał za zabezpieczenie logistyczne, współpracę z służbami i urzędami gmin oraz pomoc w pozoracji.

foto. WK

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościPowiatowe ćwiczenia pożarnicze
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008