Opublikowano: 10 czerwiec 2019 Odsłony: 537

9 czerwca w Naprawie odbył się XXV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO, będący jednocześnie kwalifikacją do 42. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych "Echo Trombity".  W tym roku wzięło w nim udział osiem orkiestr (siedem z powiatu suskiego, jedna - z myślenickiego), a konkursowe występy oceniała komisja w składzie:
*Leszek Mieczkowski (przewodniczący komisji) - dyrygent Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu i Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej. Dokonał wielu prapremier światowych dzieł muzycznych polskich kompozytorów muzyki współczesnej. Współpracując z szerokim ruchem muzycznym na terenie Sądecczyzny z zaangażowaniem włącza się w działalność pedagogiczno - muzyczną. Wykładowca Ogólnopolskiego Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych.
*Stanisław Stachoń - szef Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu, Wieloletni muzyk solista orkiestry.
*kpt. rezerwy Stefan Żuk - były tamburmajor Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Ochrony Pogranicza i Straży Granicznej w Nowym Sączu, wieloletni nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w NOwym Sączu, wykładowca Ogólnopolskiego Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych. Autor wydanego w 2015 r. "Poradnika dla Tamburmajorów i Kapelmistrzów".

W tegorocznym przeglądzie I miejsce i Puchar Starosty Suskiego otrzymała Miejska Orkiestra Dęta z Suchej Beskidzkiej. II miejsce i Puchar Wójta Gminy Jordanów przypadły w udziale Miejskiej Orkiestrze Dętej OSP z Naprawy, a III miejsce i Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Jordanów - Orkiestrze Dętej Gminy Stryszawa.
Do 42. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych "Echo Trombity", który odbędzie się w Nowym Sączu, zakwalifikowano wszystkie trzy nagrodzone orkiestry z terenu powiatu suskiego.
Ponadto Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Naprawy została wyróżniona Pucharem Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie za prezentację i grę w marszu oraz otrzymała Puchar dla najlepszej orkiestry gminy Jordanów z rąk wójta gminy Artura Kudzi, który na zakończenie przeglądu serdecznie podziękował za udział wszystkim jego uczestnikom.
Głównym organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, a współorganizatorami: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, Wójt Gminy Jordanów, Ochotnicza Straż Pożarna w Naprawie i Klub Sportowy Unia Naprawa. Całość prowadziła Gabriela Korbel, dyrektor GOKSiP.

foto: Janusz Kociołek

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościXXV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO