Opublikowano: 13 czerwiec 2019 Odsłony: 511

Po raz dziesiąty na obiektach koło Zespołu Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie (czyli dawnego Gimnazjum nr 1) odbył się lekkoatletyczny miting im. Zdzisława Najdera. Konkurencje, w których rywalizują uczniowie ze szkół podstawowych oraz średnich są niezmienne – bieg na 60 metrów, skok w dal i pchnięcie kulą.

Organizatorami memoriału byli: Zespół Szkoły  i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie, klub UKS Bieganie.pl Stryszawa, Gmina Stryszawa i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Podczas uroczystego otwarcia zawodów (11.06.2019) obecni byli: Barbara Najder, wdowa po zmarłym Zdzisławie Najderze, Ryszard Hadka – przewodniczący Rady Powiatu Suskiego, Rafał Lasek – wójt gminy Stryszawa, Zygmunt Ormaniec – dyrektor ZSiSM Stryszawa, Krystyna Wajdzik – przewodnicząca Rady Gminy Stryszawa, Katarzyna Kołodziejczyk – prezes Banku Spółdzielczego w Suchej Beskidzkiej.

Sylwetkę zmarłego Zdzisława Najdera (m.in. przewodniczącego Rady Powiatu, dyrektora gimnazjum w Stryszawie, organizatora wielu imprez sportowych na terenie powiatu, trenera lekkoatletyki, druha, ratownika, sędziego w Amatorskiej Lidze Powiatu Suskiego) przypomniał jego były podopieczny, pomysłodawca mitingu Rafał Kukla.

Zawody z jednej strony szkolne, ale z drugiej strony wielu z uczniów ze szkół z naszego terenu ma już na swoim sukcesy w zawodach rangi mistrzostw Polski. Oni też zdominowali miting.

W konkurencji pchnięcia kulą w kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjna była Julia Przybyś (ZS Zembrzyce), która osiągnęła wynik 12,38. Julia w 2018 roku zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą w MP U-17.

W biegu na 60 m w kategorii szkół średnich najlepszy wynik (6,89 s) osiągnął Jakub Pietrusa (LO Sucha Beskidzka). Mieszkaniec Stryszawy jest brązowym medalistą MP na dystansie 200 metrów, a kilka dni temu został brązowym medalistą MP w sztafecie mieszanej (4×400 metrów).

Wśród dziewcząt najszybsza na 60 metrów oraz w skoku w dal była Zuzanna Burliga (LO Sucha Beskidzka). Zuzia również byłaczłonkiem wspomnianej sztafety mieszanej 4×400 metrów (podobnie jak triumfator w biegu na 60 m, skoku w dal oraz pchnięcia kulą w kategorii szkół podstawowych Maciej Sikora).

Skok w dal na odległość 6,48 dał Kamilowi Wajdzik (ZS Goetla Sucha Beskidzka) bezapelacyjne zwycięstwo. Kamil jest aktualnym mistrzem Polski w skoku w dal juniorów młodszych.

Na zakończenie zawodów wręczane były pamiątkowe medale oraz nagrody ufundowane m.in. przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Najlepszych sportowców memoriału nagradzali: Barbara Najder, Janusz Kociołek – naczelnik Wydziały Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy oraz Zygmunt Ormaniec.

Puchary za najbardziej wartościowe wyniki odebrali: Julia Przybyś, Jakub Pietrusa i Maciej Sikora.

Szczegółowa galeria zdjęć, komplet wyników oraz filmiki ze startów uczniów można zobaczyć na stronie www.sport.powiatsuski.pl

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościX Memoriał Lekkoatletyczny im. Zdzisława Najdera w Stryszawie