Biuro Administracyjno Prawne
Opublikowano: 14 czerwiec 2019 Odsłony: 236

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 13 czerwca br. Rada Powiatu Suskiego jednogłośnie udzieliła zarządowi powiatu wotum zaufania. Głosowanie odbyło się po debacie nad raportem o stanie powiatu, który przedstawiał starosta suski Józef Bałos. Raport jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej starostwa (w zakładce - sprawozdania finansowe, raporty). Przygotowano go w ramach nowych przepisów Ustawy o samorządzie powiatowym, zgodnie z którymi co roku zarząd prezentuje wyniki minionego roku radzie.

Kolejną ważną decyzją radnych było udzielenie zarządowi absolutorium z wykonania budżetu za 2018 r. Zanim doszło do głosowania, starosta suski Józef Bałos przedstawiał najważniejsze informacje dotyczące gospodarki finansowej powiatu w ubiegłym roku. Po głosowaniu, w którym radni jednogłośnie opowiedzieli się za udzieleniem absolutorium starosta podziękował członkom zarządu, wszystkim radnym, pracownikom starostwa oraz włodarzom gmin za dobrą współpracę, która z roku na rok przynosi coraz bardziej satysfakcjonujące rezultaty. Ma to odzwierciedlenie m.in. realizacji wielu inwestycji w połączeniu ze stabilną sytuacją finansową powiatu.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościZarząd z wotum zaufania i absolutorium